Az európai vakációknak megvan a maguk varázsa. A mediterrán tengerpartok, a hegyek közé bújt falvak, a hosszú, napfényes esték és a szabadtéri élmények miatt milliók indulnak útnak évről évre. Ugyanakkor a kontinens legnépszerűbb úti céljai ilyenkor könnyen túlzsúfolttá válnak, ami rontja az utazási élményt.
Szerencsére Európában még mindig akadnak olyan helyek, melyek megőrizték nyugodtabb hangulatukat. Olyan úti célok, ahol nem kell hajnali órákban törölközőt foglalni a strandon, ahol a hegyi ösvényeken nem egymást kerülgetik a túrázók, és ahol a helyi gasztronómiát is autentikusabb környezetben fedezhetjük fel.
Az albán tengerparttól a görög szárazföld rejtett csücskén át egészen Svédország szigetvilágáig összegyűjtöttünk hat olyan európai desztinációt, melyek idén nyáron tökéletes alternatívát jelenthetnek azoknak, akik a népszerű helyszínek helyett inkább a nyugalmat és a különleges élményeket keresik.
(Forrás: Lonely Planet, fotók: Getty)
lapozós | utazás | tömegmentes | úti cél | galéria | nyugalom
Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében
A tavaszi stílus kulcsa: jól megválasztott ékszerek
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Roncsok, barlangok és 2700 éves kincsek: ezért őrül meg a búvárvilág Máltáért
Hatalmas eredmény egy magyar szállodától: a világ legjobbjai közé került egy budapesti luxushotel
Kerti mozi, privát séf és teljes nyugalom – Ilyen a háborítatlan luxus a Bükk szívében
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!