A kanadai Ménard Dworkind stúdió egy meghitt francia étterem hangulatát alakította ki Montreal Villeray negyedében, meleg belső terekkel és egyedi, fehér tölggyel burkolt borospincével kiegészítve.
A nyolcvan négyzetméteres, brasserie stílusú, Casavant névre keresztelt étterem 2023 szeptemberében készült el egy 1920-as évekbeli lakóépület földszintjén, egy szendvicsező helyén.
A negyvenöt vendég befogadására alkalmas tér az art deco hatásokat ötvözi a vibráló montréali gasztroszcénával, az időtlen elegancia kortárs csavart kap benne.
A háztömb sarkán található, téglalap alakú belső térbe fehér téglahomlokzat vezet, a természetes fény több irányból érkezik a nagy, fekete keretes kirakatablakokon keresztül.
A padlót a Daltile cég 3D-mintás matt csempéi tarkítják, amelyeket egyedi mozaikba rendeztek, míg a falakon bézs színű csempe fut végig.
A két külső fal mentén sötét narancssárga, kordbársony ülőgarnitúra fut körbe, míg két hosszú, magas tetejű asztal áll a térben. A vintázs francia bisztrószékeket egy másik vendéglőtől szerezték be.
Az egyik belső fal a bárpulttal és az egyedi fehér tölgy boros szekrénnyel fókuszpontként szolgál, ahol natúr borok széles választéka áll a nyers fából készült szekrényekben, lekerekített üveges ajtók mögött.
Mint Guillaume Ménard elmondta, a boros szekrény volt a középpontban, amikor elkezdték a megbeszéléseket az ügyfelekkel. Fontos volt, hogy bárhol is ül vagy áll az ember, ezt láthassa Miután a falon található, hamar odavonzza a tekintetet, amiben a bárpult mögött zajló tevékenységek és a belőle áradó fény is segít.
A negyedik fal mögött található a kompakt konyha, amelynek átadóablaka az étkezőtérbe nyílik, hogy mögötte látni lehessen, ahogyan készülnek az ételek, valamint ezen a részen kaptak helyet a mosdók is, amelyekhez sötétkék folyosó vezet.
A plafonon különleges, színes hangszigetelő panelekből készült bemélyedés található, ami hozzájárul az étterem eklektikus és hívogató jellegéhez, miközben segít a megfelelő akusztika kialakításában. Ugyanakkor mélységet, komfortosságot és színeket kölcsönöz a térnek, és világításként is funkcionál, miután egy LED-csík fut rajta végig.
A helyben készült és beszerzett anyagok mellett a helyiségben olyan művészi részletek is megjelennek, mint Nicolas Grenier helyi alkotó festménye és Carlo Nason vintázs Medusa függőlámpája, amely a kirakaton keresztül is megmutatja az étterem varázsát a járókelőknek.
Montréalban rengeteg jó étterem létezik, de amit sokáig a legjobbnak tartottak, az pont nem létezett sosem.
(Forrás: Dezeen, képek: David Dworkind/Dezeen)
nagy sztori | brasserie | Ménard Dworkind | montreal | kanada
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!