Három svájci az első tízben.
Ha külföldi munkavállalásban gondolkodunk, érdemes alaposan körbejárni a témát, hiszen vannak olyan városok, ahová meglehetősen drága mulatságnak számít elköltözni. Ebben segít a legdrágább városokat vizsgáló egyik legfrissebb kutatás, ami még idén márciusban készült,
tehát a világjárvány hatásait nem tudta figyelembe venni.
A Mercer cég által összeállított rangsorban egy örök favorit, Hongkong végzett az élen; a politikai zavargások és extrém magas ingatlanárak miatt jelenleg a hét és fél milliós metropoliszban a legdrágább élni. A második némi meglepetésre a türkmenisztáni Asgabat lett, melynek oka a gazdasági válságban, az élelmiszerhiányban és a hiperinflációban keresendő.
A képzeletbeli dobogóra még Tokió állhatott fel, New York csak hatodikként zárt. A megélhetést leginkább befolyásoló tényezők közé a devizaárak ingadozása, a szolgáltatások és a szállások költségének emelkedése került.
Érdekesség, hogy a tíz legdrágább városból hatot Ázsiában kell keresni, míg a három európai mindegyike Svájcban található. Az Afrika üzleti fővárosaként emlegetett nigériai Lagos (18.) pedig megelőzte a 19. helyen végzett Londont.
Ami a másik végletet illeti, a Mercer szerint a 209.-ként, vagyis utolsóként rangsorolt Tuniszban a legkedvezőbbek a feltételek, a tunéziai fővárost a namíbiai Windhoek és az üzbegisztáni Taskent előzi közvetlenül, tehát ezekben a városokban a legolcsóbb az élet.
A legdrágább városok élmezőnye:
1. Hongkong
2. Asgabat (Türkmenisztán)
3. Tokió (Japán)
4. Zürich (Svájc)
5. Szingapúr
6. New York (USA)
7. Sanghaj (Kína)
8. Bern (Svájc)
9. Genf (Svájc)
10. Peking (Kína)
Ez is érdekelhet:
(Forrás: CNN, fotók: Pixabay)
legdrágább városok | külföld | toplista | élet | munkavállalás
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!