Ez a kreatív ütemezési módszer oldja a teljesítési kényszert, és produktívabbá tesz

A rutin sokszor biztonságérzetet ad, ennek ellenére nem érdemes bekuckózni a megszokások kényelmes párnái közé. Ezt az olvasnivalót ajánljuk mindazoknak, akik jól bírják a szigorú időbeosztást, és azoknak is, akik bajlódni szoktak a napirend összeírásával, pláne a betartásával. Az intuitív üzemezési módszer úgy tesz produktívabbá, hogy közben nem terheljük túl magunkat – vallja Antoinette Beauchamp életvezetési tanácsadó, a One & Many önismereti munkafüzet társalapítója.

Minden ott kezdődik, hogy csinálunk egy leltárt egy átlagos napunkról, és megvizsgáljuk, hogy a fix teendők hogyan hatnak ránk. Így már könnyebb lesz hozzáfogni a rendszerezéshez. A megszokások emberei vagyunk, de mindenki változhat, ezért nem árthat felülvizsgálni ezeket a rutinszerű cselekvéseket, és olykor a szituációhoz igazítani őket. Rugalmasan és kísérletező kedvvel. Például, ha megszoktuk, hogy azért járunk kora reggeli órákban futni, edzeni, mert ez energiát ad a nap további részéhez, de egy keddi napon felfrissülten és kipihenten ébredünk, akkor nem kell ragaszkodni ehhez a szokáshoz. Ez a kedd másképp is alakulhat, azonnal nekiállhatunk a munkának, és eltolhatjuk a testmozgást az esti, munka utáni órákra.

Az intuitív ütemezési módszer egyik bázisa, hogy nem engedi, hogy kizsákmányoljuk magunkat.

Mit jelent ez? Azt, hogy a kötelező teendők mellett az örömfaktorra is odafigyelünk. A szokásos to-do listák teendői mellé felírjuk azt is, hogy mitől lehet kellemesebb a napunk, az egész létünk. Kezdjük három dologgal! Ha például a szóban forgó keddi napon el kell küldenünk e-mailben három ajánlatot, el kell indítanunk néhány átutalást, el kell menni gyógyszertárba, a feladatok mellé mehetnek az örömforrások is: egy mély beszélgetés, néhány kedves szó a kollégának, egy frissítő séta a közeli parkban.

Senki sem fog fegyvert tartani a fejünkhöz, hogy ezeket még most, kedden ki kell pipálni, de már leírni és elolvasni is kellemes. Ha meg is valósítjuk bármelyiket, az plusz motivációt és energiát ad majd a következő feladat elvégzéséhez. Adok-kapok. Nem szégyen jutalmazni magunkat, sőt!

Rajtunk múlik, hogy a teendőket és az örömforrásokat milyen formában rögzítjük: a módszer megadja a szabadságot, hogy noteszbe, krétával táblára, naptárba írjuk, vagy éppen a telefon jegyzetei közé, esetleg piszkozatként e-mailbe mentjük el.

Mi történik, ha egy nap úgy alakul, hogy nem tudunk minden feladatot kipipálni? Ha fizikailag, lelkileg vagy érzelmileg nem tudjuk kivitelezni valamelyiket? Most lesz szükség az említett rugalmasságra: meg kell kérdeznünk magunktól, hogy van-e valami megoldás a feladat felcserélésére, eltolására, kihagyására? Mielőtt automatikusan nemmel válaszolnánk, érdemes eltűnődni azon, miért gondoljuk, hogy megoldhatatlan az ügy. Ha egyedül megoldandó feladatról van szó, például el kéne menni a zöldségeshez, de fizikai képtelenség, hogy zárásig odaérjünk, akkor kérjünk segítséget. Vagy iktassuk be a vásárlást a következő napra.

Ha megadjuk magunknak az újratervezés lehetőségét, rugalmasak maradunk és nem kötjük az ebet a karóhoz, akkor sokkal nyugodtabb és stresszmentesebb életet élhetünk.

A görcsölésre pazarolt energiáink felszabadulnak, ez pedig már egy hatalmas előrelépés.

Ez is érdekelhet:
Egészséges maradhat tested és lelked is, ha beiktatod ezt a hobbit

Az amerikai Princetoni Egyetem legfrissebb tanulmánya rámutat, hogy a kertészkedés mennyire jó hatással van az emberre.

(Fotók: Unsplash)

határidő | mindfulness | heti tervezés | tervezés | coach | life coach

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom