Ivóvizet állít elő és zöld energiát termel ez a különleges lámpa, amely első helyezést ért el a Design Educate Awards-on „Responsive Design” kategóriájában.
Henri Glogau dizájner az erőforrások szűkösségére és globális problémákra kínál választ új innovációjával.
A Skylight névre hallgató eszköz egyszerre egy világítótest és egy olyan berendezés, amely ivóvizet képest előállítani sós vízből. A kör alakú eszköz működési mechanizmusa szerint
miközben ivóvizet termel, a sóoldatot energia előállítására használja fel.
A terméket a fejlesztő a chilei NGO TECHO-val együttműködve hozta létre az országban élő mejillonesi tengerparti közösség számára. A mennyezetre szerelhető lámpa ledes fénycsíkját egy kis napelem tölti fel, mely a sós tengervizet párologtatja.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=257&v=O7--n9oqOOk&feature=emb_title
A folyamat során az eszköz kettéválasztja a sót és az ivóvizet, közben pedig energiát állít elő, amelyet egy akkumulátorba juttat, hogy éjszaka is működtetni tuja a lámpatestet. A tengervizet egy kis csövön keresztül, kézzel pumpálják az eszköz belsejébe,
a megtisztított ivóvizet pedig az alján tudják leengedni.
Nem ez az első innováció, ami az emberiség legnagyobb kihívásaira kínál megoldást. Például a Cosimo Scotucci által elképzelt dH2Ome célja, hogy fogyasztásra alkalmas vizet biztosítson ott, ahol a legnagyobb szükség van rá – így járulna hozzá egy egészségesebb, biztonságosabb és fenntarthatóbb társadalom alapjainak lerakásához.
(Forrás: Designboom, fotók: Henry Glogau Studio)
megújuló energia | ivóvíz | ivóvízválság | fenntarthatóság | innováció | zöld energia
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!