Kondor Bence Instagram-oldalán csodálatos, hóba borult izlandi tájak tárulnak elénk, a fotós északi életének és kirándulásainak emlékei. A Youtube-on ugyanakkor kézművesekről készült portréit láthatjuk, melyek mind különleges történeteket rejtenek. Többek között ezekről, és arról is kérdeztük az alkotót, hogy hogyan vezetett az út idáig.
– Hogyan, miért kezdtél fotózni?
– Ez elég régre nyúlik vissza, és az első igazából nem is a fotózás, hanem inkább a videózás volt. Tizenhárom-tizennégy éves lehettem, amikor elkezdtünk parkourozni – ez egy extrém sport, házakon ugráltunk, trükköket csináltunk, ilyesmi –, nekem meg volt egy kamerám, és azzal elkezdtem felvenni mindezt.
– A videókat azután megvágtuk az egyik barátommal, és végül az interneten kötöttek ki. Később, a középiskolában ez valahogy abbamaradt, az egyetem alatt viszont újra nekiálltam, ekkor már fotózni.
– Miket fényképezel a legszívesebben?
– Ez mindig változik, de mondhatjuk azt, hogy a természetet, és mindent, ami a túrázáshoz kapcsolódik. Eleinte még mindent lefotóztam, bármit, ami az utamba került, és photoshopban is szerkesztettem képeket. Az utazó fotózás akkor lett az új szerelem, amikor Dániába kiköltöztem.
– Mostanában kezdett el érdekelni az életkép- és portréfotózás, az, hogy ezen keresztül különböző kultúrákat mutassak be. Nemrég csináltuk egy fotósorozatot régi kézművesekről Erdélyben, úgyhogy most ez az az irány, ami leginkább foglalkoztat.
– Mi az, ami inspirálóan hat rád?
– Valamit hazahozni.
Nekem ez egy kicsit olyan, mint hazahozni egy kavicsot a nyaralásról".
– Szeretem gyűjteni ezeket az emlékeket, ez volt igazából a mozgatórugója annak is, hogy elkezdtem fényképezni.
– Most már azt érzem, hogy ha nem hozok haza valamit, akkor nem volt kerek az az út. Ezek a dolgok pedig görgetik magukat: azért indulok el, mert találok egy jó sztorit, de utána már azért vagyok ott, hogy gyűjtsem az emlékeket.
– Mitől lesz jó egy fotó?
– Nem gondolom, hogy van kifejezetten erre recept. Ha jó fotót akar az ember készíteni, akkor mindig érdekes a sztori mögötte – vagy mellette. Szerintem egy jó történet által lesz jó maga a kép is.
Korábbi cikkeinkben is találkozhatsz világjáró magyar fotósokkal, akiknek képein többek között Svájc és a Dolomitok csodái elevenednek meg.
(Fotók: Kondor Bence)
erdély | portré | fotózás | izland | fotós | utazófotós
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!