„Otthon az élőknek a holtak mellett” volt a jelmondat a The Lodge építésekor, ami egészen konkrétan egy temetőben áll.
Az angliai Fulham temetőben épített át elképesztően szépen egy viktoriánus házat a Simon Gill építészstúdió egy veterán katona számára.
A katona egykor a temetővel szemben lakott, és mikor kiderült, hogy az épület eladó, azonnal lecsapott rá, hogy egy finoman szólva sem luxusvillát alakíthasson ki belőle a sírok mellett.
Az eredeti épületet, azaz a Fulham Cemetery Lodge-ot 1865-ben építették a temetőben egy kápolna mellé, majd az évek során egyáltalán nem használták.
Az átalakítás során hihetetlenül nagyvonalú és drámai megoldások armadáját tervezték meg az építészek: az egész házban gyönyörűen játszik egymással a régi és az új, az élő és a holt, a modern luxus és a régi angol építészet elemei.
A ház egészét átjárja a finom luxus, a kültéri és a föld alatti medencétől a művészi téralkotáson át a boltívekig, mellyel egy semmihez sem hasonlító otthont hívtak életre a holtak között az építészek.
Egészen bámulatos projekt, nem hittük volna, hogy akarunk temetőben élni, de most már újragondoltuk ezt az állítást.
(Fotók: James Brittain)
fulham | felújítás | luxus | ház | építészet | angol
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!