Így tehetsz a legtöbbet azért, hogy ne lopják el a poggyászod

Az egyik gyakran bevetett trükk valójában nem igazán működik.

Szakértők óva intik az utazókat attól, hogy kizárólag a nyomkövető eszközökre támaszkodjanak a poggyászuk biztonságát illetően. Sokan GPS-nyomkövetőt raknak a feladott csomagjukra, hogy könnyen megtalálják azt, ha netán eltűnne. A szakemberek azonban arra figyelmeztetnek, hogy ez egyáltalán nem bombabiztos megoldás, és még egy ilyen szerkezetre hagyatkozva is balul sülhetnek el a dolgok.

Az egyik fő probléma például, hogy a tolvajok már tudják, hogy figyelniük kell ezeket az kütyüket; átnézik a táskákat, és eldobnak mindent, amit potenciális GPS-eszköznek gondolnak.

– A poggyászkövető hasznos dolog, ha a táska elkeveredik. De nem lopásgátló eszköz. A tolvajok okosak, és eltávolíthatják vagy kikapcsolhatják a nyomkövetőket, így az AirTag valószínűleg használhatatlan lesz – mondja egy utazási szakember.

A szakértők azt tanácsolják mindenkinek, aki poggyászkövetőt vet be, hogy használjon kevésbé felismerhető márkájú készüléket, így a tolvajok nem fogják észlelni, amikor a csomagban turkálnak. Kerüljék továbbá a kifejezetten GPS-nyomkövető tárolására kialakított zsebeket vagy rekeszeket, mivel azokban sokkal könnyebb megtalálni. Bontsák ki a belső bélést, és ragasszák be az eszközt egy szövetlap alá.

Akad más módja is annak, hogy ne tűnjön el a poggyászunk és még technikát sem szükséges alkalmazni hozzá. Az egyik ilyen opció például, hogy csupán kézipoggyásszal repülünk, és amennyire csak lehet, kerüljük az átszállást. A Sun Online Travel rezidens légiutas-kísérője szerint ez a két legjobb módja annak, hogy az utasok növeljék esélyeiket arra, hogy biztonságban megérkezzenek a csomagjaik. Az átszállás ugyanis megduplázza a poggyász eltűnésének kockázatát.

Ha tehetjük, válasszunk közvetlen járatot – még ha kicsit többe is kerül a jegy. A csak kézipoggyásszal való repülés egyben azt is jelenti, hogy leszálláskor nem kell hosszasan sorban állni a csomagkiadásnál.

Muszáj aludni pár órát a hosszú távú repülőutakon, ami egyben az egyik legnagyobb kihívást jelentő feladat is – különösen akkor, ha a turistaosztályra sikerült helyet foglalni. Justin Agustin fitneszszakértő egy felkapottá vált TikTok-videóban mutat be egy katonai módszert, melyről azt állítja, hogy az abban látható technikát alkalmazók kilencvenhat százalékát két perc alatt elnyomja az álom.

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)

utazás | csomag | poggyász | nyomkövető | biztonság

FOLYTASD EZZEL

Ez a bambuszerdő világhírű, de ezt az arcát szinte sosem látjuk

Ide ne utazz most: ezekben a városokban a legrosszabb a levegő minősége

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram