Az egyedülálló ingatlanokat szikláknak, domboknak és barlangoknak álcázták.
A világ számos pontján találhatók olyan ingatlanok, amelyek szinte észrevehetetlenek, annyira beolvadnak a környezetükbe. Az izgalmas építészeti megoldásokat felvonultató építmények sok esetben olyan elemeket is tartalmaznak, amelyek a környezetvédelem és a fenntarthatóság szempontjából figyelemre méltóak. Ilyen például a zöldtető, a gyepfal vagy a megújuló energiaforrások alkalmazása.
Casa do Penedo (Portugália)
A portugál hegyekben található ingatlan kezdetben nyaralóként funkcionált, ma kis múzeumként használják. Az Arch Daily szerint a házat a Flintstone-család ihlette.
Thérèse kabin (Franciaország)
A Bureau cég által tervezett Thérèse kabin a sziklákat utánozza. A francia kabinház fából készült és beton borkolatot kapott, ami durva, robosztus megjelenést kölcsönöz neki. Ha nem lennének rajta a lőrés-szerű ablakai, könnyen összetéveszthető lenne a környék bármely más kőtömbjével.
Grass Hut Cabin (Norvégia)
A fenntarthatósági törekvések napjainkban egyre nagyobb hangsúlyt kapnak, az építészetben pedig ennek jegyében előszeretettel alkalmazzák a zöldtetős megoldásokat. Ennek ellenére nem mindennap látunk növényekkel teljesen beborított ingatlant. Ez a norvég kunyhó a Hardangervidda Nemzeti Parkban található, de hasonló kabinházat lehet bérelni az ország más részein is.
Gyepházak (Izland)
Izland Európa egyik legritkábban lakott országa, a gyepházak pedig a régi skandináv telepesek ötletei alapján épültek a szigeten. Az egyszerű faszerkezeteket gyeptömbökkel burkolták, amelyek szinte láthatatlanná teszik az otthonokat. Ezek az építészeti megoldások az egész szigeten megtalálhatók, de a legtöbb Glaumbærben található.
Kome barlanglakások (Lesotho)
A Lesotho hatalmas sziklája alatt található Kome barlanglakások a 19. század végén épültek. Az ország fővárosától, Maserutól körülbelül egy órányira található épületek jelenlegi lakói a Basia törzsek leszármazottai. Az egyedülálló ingatlanok története ismeretlen, az azonban biztos, hogy sárból épültek és néhány család szívesen fogad látogatókat.
Dune House (Florida)
A William Morgan által 1975-ben tervezett Dune House a homokdűnékbe épült. Bár kívülről nem látszik, de az ingatlan valójában két különálló házból áll, amelyek egymás pontos tükörképei. Különlegessége, hogy egyetlen derékszög sem található benne.
Mobile Log Cabin (Hollandia)
Ha az ablakok zárva vannak, ez a faház megszólalásig hasonlít egy rönkhalomra. A Piet Hein Eek által tervezett ingatlan Liberg holland zenész stúdiója, belsejében íróasztal, technikai eszközök és beépített könyvespolcok találhatók.
Szívesen nézegetsz gyönyörű kabinházakat? Ebben, ebben és ebben a cikkünkben a legkülönlegesebbeket mutatjuk be.
(Forrás: Architectural Digest, fotók: Getty)
kabin | fenntarthatóság | környezetvédelem | kabinház | láthatatlan | nagy sztori
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!