Egy titokzatos alakra bukkantak a több mint száz év óta lappangó magyar műalkotás hátán

A 2020-as év aukcióinak rekordját Tihanyi Lajos Akt studium című festménye érte el 95 millió forintos leütési árral a Virág Judit Galéria téli árverésén.

A több száz éve lappangó mű hátoldalán egy korábban ismeretlen, soha nem reprodukált női portré is látható. Az 1917-ben megfestett aktot közvetlenül a festőtől vásárolta meg Korda Sándor (Sir Alexander Korda), a korszak legendás hírű filmese 1930-ban, és a kép azóta is a család tulajdonában volt.

Az Akt Studium érdekessége, hogy a hátoldalán egy korábban ismeretlen női portré látható

A legtöbb pénzért értékesített klasszikus műalkotások listáján Munkácsy Mihály három alkotása is helyet kapott: a Fasor és a Naplemente című képek egyaránt 90 millió forintért keltek el a Virág Judit Galéria őszi és téli árverésén, a Karosszékben ülő lány pedig 50 millióért cserélt gazdát a Bodó Galéria aukcióján. A rekordok listáján az utóbbi évek modernista alkotói közül Kádár Béla, Vaszary János, Scheiber Hugó művei is szerepelnek.

A kortárs lista legdrágábban eladott alkotása a tavaly elhunyt Reigl Judit Gomolygás, csavarás, oszlop, fém című műve lett, amely 44 millió forintért kelt el a Virág Judit Galéria II. kortárs aukcióján.

Rekordáron kelt el egy magyar festőnő alkotása

Még sosem lehetett Magyarországon olyan kiemelkedő minőségű kortárs anyagra online licitálni, mint a Virág Judit Galéria Háború utáni és kortárs művek aukcióján.

Reigl Judit: Gomolygás, csavarás, oszlop, fém

A listán Reigl művein túl az Iparterv-generációhoz tartozó Bak Imre, Lakner László és Nádler István, valamint Keserü Ilona alkotásai is szerepelnek. Második helyen végzett Lakner László Rózsák című műve 36 millió forinttal, harmadik Nádler István Szisztéma két rétegben című műve lett 32 millióval.

Ez is érdekelhet:

Itt lehet ingyen megnézni 709 ezer műalkotást

A digitalizált művek nagy része még nagy felbontásban le is tölthető.

Keserü Ilona | Munkácsy Mihály | Reigl Judit | Tihanyi Lajos | fém | Virág Judit

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Az elegancia új dimenzióját hozzák el a BOSS niche parfümjei
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom