Azt gondolnánk, hogy mondjuk egy Firenze, Párizs vagy Kiotó-szintű város kapná a világ legszebbje címet, így egészen meglepő, hogy egy abszolút ismeretlen észak-angliai város a nyertes. Az oka pedig még meglepőbb.
A Timeout számolt be róla, hogy megválasztották a világ legszebb városát, ami nem más, mint a közel nyolcvanezer lelkes, észak-angliai Chester. Hogy miért? Igazából mi át is neveznénk a legszebb titulust a legszabályosabbra/legtökéletesebbre, ugyanis Chester azért kapta ezt a kitüntető címet, mivel ebben a városban valósul meg legmagasabb százalékban az aranymetszés (golden ratio) elve a világon.
Az Online Mortgage Advisor kutatói rangsorolták a világ legelbűvölőbb városait úgy, hogy a Google Street View-n vizsgálták utcák százait és épületek ezreit szerte a világban az aranymetszés szempontjai szerint. A kutatók kiszámították az egyes épületek sarkainak távolságát és kiszámolták a legrövidebb és leghosszabb oldalak arányait, hogy végül kijöjjön a leginkább aranymetszést alkalmazó város.
Chester városa 83,7 százalékkal megnyerte az aranymetszés-versenyt, beelőzve a 83,3 százalékos Velencét és a harmadikként dobogóra álló, 83 százalékos Londont. Negyedik lett 82,9 százalékkal Belfast, 82 százalékkal pedig ötödik Róma.
Az aranymetszés vagy aranyarány az az arányosság, amely a természetben (például virágok vagy épp csigavázak formájában) és művészetben (ókori épületektől da Vinci művészetén át Le Corbusier épületeiig számtalan helyen) is gyakran megjelenik és a természetes esztétikai tökéletességgel szokták azonosítani.
(Forrás: Timeout, Wikipédia, fotók: Wikipédia)
chester | golden ratio | aranyarány | világ legszebb városa | város | legszebb város
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!