Ben Johnson kézműves csokoládékészítőnek egy helyi építésziroda segített átalakítani a cukrászdáját a New York állambeli Buffalóban. A manufaktúra immár a csokoládé és az építészet eszközeivel ünnepli a kézművességet.
Számos környékbeli szakember – dizájner, cukrász, építész, kivitelezők – együttműködésével alakították át Ben Johnson kézműves csokimanufaktúráját, a Blue Table Chocolatest a buffalói Seneca utcában. A kicsiny, 72 négyzetméteres helyiségben a konyha mellett már workshop és üzlet is működik.
A tervezőcsapatot – Arch&Type, Seth Amman és Adam McCullough – az aranyszínű, selymes-folyós, temperálatlan csokoládé látványa ihlette meg, amelyet a CNC-vel mart, majd kézzel összeszerelt darabok képében jelenítettek meg. Ez a felület jól látható már kintről is a méretes ablakon át, így képes a boltba csábítani a vásárlókat.
Odabent egységes marad a színhasználat, barna-bézs árnyalatok váltakoznak, a világos tölgyfára ebben a környezetben talán még nagyobb öröm ránézni.
Egy mini galériában műtárgyakként reprezentálják a csokoládét egyedileg gyártott tükrös tálcákon. A műhelybe vezető ajtó szinte észrevétlen marad: keret nélkül, a festés színét és az alul futó rézsávot megtartva idomul a fal síkjába.
Bár az anyagi források korlátozottak voltak, a dizájnerek kézműves hozzáállása ellensúlyozta ezt, például az egyik építész édesapja is részt vett a folyamatban: ő dolgozta ki a csokicég egyik vezetőjével közösen a tölgyfából készített malmot.
Még a Buffalói Egyetemet is bevonták a projektbe: a lépcsőzetes arany mennyezetet gyakornok hallgatók hozták létre az egyetem digitális gyártási laborjában. A tükrözött vitrineket és a sárgaréz részleteket a Buffalo Niagara Weldworks fémműves vállalkozás készítette el, szoros együttműködésben az építészekkel és kivitelezőkkel.
Ez a projekt jól példázza a helyi együttműködés erejét és az innovatív tervezési gyakorlatokat. Az eredmény egy olyan tér, amely egyszerre jellegzetesen buffalói, mégsem szolgai másolata a régió hagyományos építészetének. Egy átfogó, elkötelezett csapat számtalan digitális és gyártási módszert alkalmazott, hogy valósággá alakítson egy közös víziót, ami a csokoládén és az építészeten keresztül ünnepli a kézművességet.
(Forrás: Arch&Type, fotók: Kim Smith Photo)
buffalo | csokoládé | amerikai egyesült államok | amerika
Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!