Az önvezető járművek jövőjét képzelte el a Citroën legújabb koncepciója, amelynek elkészítéséhez az autógyártó neves francia márkákkal fogott össze, hogy egészen új szintre emelje a városi közlekedést.
A legtöbb autógyártó az önvezető járművekben látja a városi közlekedés jövőjét, de ezek a koncepciók eddig szinte mindig olyan autók voltak, ahol a vezető karba tett kézzel, újságot olvasgatva vagy tévét nézve utazik. Miért ne lehetne teljesen elszakadni a jelenleg ismert autók koncepciójától, hogy egészen új élmények érjenek utazás közben?
A Citroën ezt találta ki a The Urban Collëctif névre keresztelt koncepciójához,
amelynek elkészítése során más neves francia márkákkal dolgozott együtt. Az autógyártó dolgozta ki az önjáró jármű alapját, egy elektromos hajtású, legfeljebb 25 km/h sebességre képes, 360 fokban elforduló kerekekkel szerelt padlólemezt, amelyre különféle izgalmas felépítmények kerülhetnek.
A rugalmasan cserélgethető felépítmények egyikét a francia szállodaipari óriás Accor szakembereivel együtt készítették. Az autódizájn és a belsőépítészet merész és modern újraértelmezésével a mobil városi vendéglátás koncepcióját váltották valóra, melynek során
a városlakók a szállodaépületek falain kívül is exkluzív élményeket kaphatnak.
Az egyik felépítményt az Accor érdekeltségébe tartozó Sofitel, az első nemzetközileg is elismert francia luxusszálloda-márka készítette, és
a francia elegancia, kultúra és életstílus megtestesítője lett.
Miközben az utasok az éttermek, üzletek vagy repülőtér felé tartanak, saját ritmusukban élhetik át a "Sofitel-élményt”, amit eddig csak a szállodák kínáltak.
A rendkívül látványos Sofitel en Voyage egy félig intarziamintás, félig üvegből készült kabin, amely hangulatos, ugyanakkor a külvilágra is nyitott. A franciáknál nagy hagyománynak örvendő, organikus mintázatú faintarzia itt a precíz lézervágásnak köszönhetően modernebb színezetet kap.
Az eredmény egyszerre idézi a francia fővárost, a francia bútoripart és a kreatív divat világát.
A finoman megmunkált intarzia még inkább kiemeli a modern légkört,
ahol a fény szűréséről egy árnyékolórendszer gondoskodik. Az ellenpontként használt síküveg mögött kifinomult és rafinált, ugyanakkor meleg és barátságos enteriőr sejlik fel, melyben a kortárs módon értelmezett luxus diszkrét kifejezéseként a padlótól a mennyezetig a vérnarancs színű bársonyé a főszerep.
Az automatikusan működtetett tolóajtókkal ellátott kabinban két vagy három személy fér el kényelmesen, a csomagokat egy külön erre a célra szánt rekeszben helyezhetik el.
Mindent úgy alakítottak ki, hogy az utasok ízléséhez igazodjon
a hangulatvilágítással, a hifivel és az indukciós töltővel, valamint az érintésre kinyíló bárszekrényben italokkal és finomságokkal.
A Sofitel által nyújtott szolgáltatások is elérhetők menet közben,
ugyanis egy táblagépen keresztül bármikor kapcsolatba lehet lépni a szálloda személyzetével, akik éttermi asztalt vagy színházjegyet foglalnak.
Az Accor és a Citroën másik koncepciója is érdekes: egy mozgó fitnesztermet képzeltek el, ahol utazás közben edzeni is lehet, hogy hasznos kikapcsolódással töltsük az időt.
Avantgárd ötletek
A Citroën a történelme során rendszeresen jött elő avantgárd ötletekkel, és a legendás DS mellett ilyen volt a kevésbé ismert kisautó, az Ami 6 is. A nemrég önállóvá vált DS pedig a kompakt autók kategóriáját forradalmasítaná a DS 4 vadonatúj generációjával.
urbánus | nagy sztori | önvezető autó | városi közlekedés | accor | önvezető
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!