Akár három hónapig is zárva maradhat a világ legszárazabb és legforróbb térsége, a Nevada és Kalifornia állambeli Death Valley Nemzeti Park.
Augusztus 20-án a Death Valley (Halál-völgy) területére a Hilary trópusi vihar mintegy hatvan milliméternyi esőt hozott, ami megegyezik az évi átlagos csapadékmennyiséggel. A lezúduló csapadék drámai nyomokat hagyott a térségen. Mint Matthew Lamar, a nemzeti park járőre elmondta, első hallásra hatvan milliméter eső nem tűnhet soknak, de ebben a térségben súlyos károkat okoz, mert nem tud elszivárogni.
A csapadék új vízmosásokat alakított ki, súlyos sziklákat mozdított el a helyükről, és számos helyen alámosta vagy elmosta az utakat.
A kiterjedt, csaknem tizennégyezer négyzetkilométer területű nemzeti parkban található 2250 kilométer hosszúságú úthálózat mintegy kétharmadát érintette az ítéletidő, beleértve a parkon áthaladó főutat is. A helyreállítás hatmillió dollárba (mintegy kétmilliárd forintba) kerülhet.
A nemzeti park korábban közölte, hogy a legforgalmasabb turistalátványosságok, mint a Scotty's Castle spanyol stílusú sivatagi villaépület nem károsodott, és a világon már csak itt élő ikrázó fogaspontyok állománya is megmaradt. Az alig négy centiméter hosszúságú halak a Death Valley tengerszint alatt fekvő tavaiban élnek.
A Halál-völgyhöz fűződik a Földön valaha mért legmagasabb hőmérséklet, az 1914-ben feljegyzett ötvenhét fok. De léteznek még ehhez hasonló forró helyek a világon, ahol a Nap szó szerint éget.
(Forrás: MTI, képek: Getty Images)
death valley | Halál-völgy | nevada | kalifornia | nemzeti park | eső
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!