Szlovénia hivatalosan is megnyitja kapuit a digitális nomádok előtt. A tervek szerint 2025. november 21-től elérhetővé válik egy új vízumtípus, ami egyéves tartózkodást tesz lehetővé a távmunkában dolgozó külföldiek számára. A kezdeményezés célja, hogy képzett szakembereket vonzzon az országba.
A digitális nomád vízum kizárólag EU-n és EGT-n kívüli országok állampolgárai számára lesz elérhető. Fontos feltétel, hogy az igénylő kizárólag külföldi megrendelők vagy munkáltatók részére dolgozzon.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a vízumot igénylőnek olyan vállalat alkalmazottjának kell lennie, ami Szlovénián kívül működik, vagy szabadúszóként, egyéni vállalkozóként tevékenykedve kizárólag külföldi ügyfeleket szolgál ki.
A vízum birtokosával tarthatnak a családtagok is, azonban ők sem vállalhatnak munkát szlovéniai székhelyű cégnél.
A jelentkezőknek mindemellett azt is igazolniuk kell, hogy rendelkeznek a tartózkodás teljes időtartamára elegendő anyagi forrással. Ezt például friss fizetési kimutatásokkal, munkaszerződéssel, megbízási szerződéssel vagy bankszámlakivonatokkal lehet megtenni.
A vízum iránt érdeklődők online vagy személyesen, a szlovén külképviseleteken (nagykövetségek, konzulátusok) nyújthatják be kérelmüket. A vízum tizenkét hónapra szól, és nem meghosszabbítható. Aki hosszabb ideig szeretne Szlovéniában maradni, annak legalább hat hónapot az országon kívül kell töltenie, mielőtt újra pályázhat.
(Forrás: Euronews, fotók: Getty)
vízum | Ljubljana | digitális nomád | szlovénia
A tavaszi stílus kulcsa: jól megválasztott ékszerek
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében
Ha eddig azt hitted, hogy Zágráb a legnagyobb horvát város, akkor tévedtél
Komoly korlátozásokat vezethetnek be a magyarok kedvelt kirándulóhelyén
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
