A világ legvékonyabb felhőkarcolója épül: csupán egy lakásnyi széles, de az égig ér

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Dubaj ismét bebizonyítja, hogy a határok feszegetése a város sajátossága. Egy új, lenyűgözően keskeny felhőkarcolót terveznek a városba, amely mindössze egyetlen lakás szélességű, ám magassága elképesztő: 380 méterre emelkedik majd az ég felé. A Muraba Veil névre keresztelt épület mindössze 74 láb, azaz 22,5 méter széles lesz.

A hetvenhárom emeletes torony százharmincegy luxusapartmant foglal magába, amelyek kettő és öt hálószobás elosztásban várják majd lakóikat.

A fejlesztők által kiadott és a CNN által szemlézett közlemény szerint a lakások nem csupán a szupermodern dizájnt képviselik, de számos exkluzív szolgáltatást is kínálnak. Spa, étterem, galéria és privát mozi is tartozik majd a felhőkarcolóhoz.

A Muraba Veil elhelyezkedése is figyelemre méltó: a Sheikh Zayed út, azaz Dubaj fő közlekedési útvonala mentén, egy csatorna partján fog emelkedni. A tornyot a spanyol RCR Arquitectes stúdió tervezte, amely 2017-ben elnyerte az építészeti szakma legmagasabb elismerését, a Pritzker-díjat.

A projekt várhatóan 2028 decemberében készül el.

Az épület külső megjelenésében fátyol-hatást kelt egyedi rozsdamentes acél hálójának köszönhetően. A hálón megcsillannak majd az égbolt különböző árnyalatai, egyedülálló vizuálist élményt nyújtva az arra járóknak.

A belső térben a természetes fény és a zöld növényzet játszik központi szerepet. Az árak persze luxuskategóriához igazodnak: egy apartman ára 4,9 millió dollártól, azaz nagyjából 1,8 milliárd forinttól kezdődik.

(Forrás: CNN, fotók: RCR Arquitectes/Muraba)

 

dubaj | felhőkarcoló

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom