Kaptunk egy lehetőséget arra, hogy megnézzük, milyen az, amikor tényleg azt csináljuk, amit a környezetvédők mondanak harminc-negyven éve.
A Highlights of Hungary Special #1 adásával most a világ átrendezősédére reagálva, hibrid módon folytatja a Highlights podcastsorozatot. Fontos, hogy a tudást minél szélesebb körben osszuk meg, ezért a koronavírus hatásai kapcsán beszélgettünk Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértővel, a Hintalovon Alapítvány alapítójával, Vásárhelyi Gábor kutatóval, az ELTE biológia-fizika tanszék kutatócsoportjának tagjával, a CollMot társalapítójával, és Kovács András Péterrel, a Telekom marketingvezetőjével.
Hogyan éljük meg ezt a helyzetet és mire számíthatunk a jövőben? Mire tanít minket a járvány, és mik a pozitív hozadékai?
„Van egy esélyt adó része a krízisnek: esélyt adhat az oktatási rendszernek, hogy a krétaporból kiemelkedve modernebb oktatáshoz lépjünk tovább. Esélyt adhat a családoknak arra, hogy a belső dinamikáikban valami mást megtapasztaljanak. A pánikot és az aggodalmat kiegészítette egyfajta tenni akarás” – mondja Gyurkó Szilvia.
Vásárhelyi Gábor a késleltetés definíciója mentén szemlélteti a helyzet komplexitását. „Vannak a világban olyan folyamatok, amelyek különböző időskálán tartalmaznak késleltetést, a vírus esetében néhány nap vagy hét, vannak azonban folyamatok, ahol a késleltetés években-évtizedekben mérhető, például a légyszennyezés és fajkihalások. A vírusterjedésben amit meg kell tanulnunk, hogy mivel késleltetés van a rendszerben, ezért bonyolódik az ok-okozati folyamatok megértése. Sokkal előrébb tart ez a folyamat, mint ameddig látjuk, és sokkal jobban oda kell figyelnünk azokra a rendszerekre, amikben még nagyobb késleltetés van.”
Számos támogató és összefogó tettet is tapasztalhattunk az elmúlt időszakban, melynek még messze nincs vége. „Folyamatosan monitorozzuk, hogy mi történik a társadalomban, és mire lehet a legnagyobb szükség. Mi is az esély oldaláról közelítenénk erre. Nyilván ez egy szomorú apropó, de most hirtelen felgyorsultak olyan társadalmi digitalizációs folyamatok, amiben egyébként szerepünk van, és direkt nem az eszközértékesítés irányából, hanem társadalmi szemléletformálás irányból közelítünk, ezeket próbáljuk megragadni, és ráállni arra, hogy a digitalizációval hogyan tudjuk közelebb hozni ebben az izolált helyzetben is az embereket” – tudjuk meg Kovács András Pétertől.
A podcastet ide kattintva lehet meghallgatni, az első special epizód errefelé található.
podcast | highlights of hungary
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!