Először le akarták bontani, de szerencsére időben rájöttek a történelmi értékére, és gyönyörűen belekomponálták az épülő ház terveibe.
A Will Gamble építésziroda építette meg ezt az elképesztően egyedi otthont az angliai Northamptonshire-ben. A projekt több ponton is különleges: adott egy létező, nagyon angolos ház, ahol egy nyugdíjas házaspár él. A pár szerette volna megtoldani a már létező, relatíve zárt és nem olyan világos téglaépületet egy üvegfalú, napfényes házrésszel. Ehhez viszont útban voltak valami romok, melyeknek egy részéről úgy tudták, hogy baromfiólként funkcionáltak. Kiderült azonban, hogy a romok egy része egy tizenhetedik századi angol pergamenkészítő műhely maradványai.
Amint kiderült a történelmi jelentőség, a megrendelők is elálltak a lebontástól, és az építészek újratervezték a házkiegészítést úgy, hogy a romokat is belefoglalták a tervekbe. Így a történelem varázsa körülöleli a modern épületrészt, hihetetlenül egyedi karaktert adva a házrésznek, melyben egy amerikaikonyhás nappalit és étkezőt alakítottak ki a tervezők.
Az újratervezés közben az építészek azt is megtudták, hogy a helyiek úgy beszélik, a pergamenműhely a királyi család tagjainak készített papírt, ezért nagyon fontos romokról beszélünk a kis közösség életében. Ezért az építésziroda a helyi önkormányzattal és a Historic England örökségmegőrző szervezettel egyeztetve tervezte meg a házrészt, a romok egy részéhez nem is nyúltak hozzá, hogy látható maradjon a régi falak belső része is.
A végeredmény pedig egy mesés kerti konyharész, melyet sok száz éves romok ölelnek körül. Szép munka!
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Johan Dehlin)
pergamen | ősi | romok | Anglia | pergamenkészítő | historic england
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!