Itt épül az Egyesült Államok első valódi nagysebességű vonata

Az USA eddig nem éppen arról volt híres, hogy vonatközlekedés fejlesztésének és népszerűsítésének úttörője lenne, ezért fordulhat elő, hogy nincs egyetlen nagysebességű vonata sem.

Legalábbis, ha nagy sebesség alatt a háromszáz kilométer/óránál kezdődőt értjük, mert kétszáz kilométer/órás vonatokat lehet találni, és idénre tervezik egy kétszáznegyven kilométer/órás vonat elindítását is, míg az átlagos sebesség száz kilométer/óra körül van. A helyzet azonban hamarosan megváltozik.

A Las Vegas-i állomás látványterve

A napokban ugyanis megkezdődött az Egyesült Államok első igazi nagysebességű vasútvonalának építése, amely Los Angeles elővárosait köti majd össze Las Vegas fényeivel.

A projekt a remények szerint nemcsak bevezeti Amerikában a nagysebességű személyvonatok európai és ázsiai szabványait, hanem kereskedelmi modellt is kínálhat a nagysebességű vasútvonalak építéséhez az országban.

A Brightline West várhatóan négy éven belül, vagyis éppen a 2028-as Los Angeles-i nyári olimpiára készül el. Az utasokat akár háromszázhúsz kilométeres óránkénti sebességgel is szállítja majd az utasokat a 15-ös autópálya közepén, elhúzva a dugóban elakadt kocsisor mellett.

A Rancho Cucamonga-i állomás látványterve

Az elemzők szerint ez az egymástól több száz kilométeres távolságra lévő nagyobb városok összekapcsolására összpontosító nagy sebességű vasút nagyon versenyképes lehet az autókkal és a repüléssel szemben.

A Las Vegas-i állomás látványterve

A háromszázötven kilométeres út Las Vegasból Los Angeles külvárosába a tervek szerint alig több mint két órát fog igénybe venni, ami vonzó alternatíva a négyórás autózáshoz képest, amelyre évente ötvenmillió ember vállalkozik.

Eközben Közép-Európában is épülhet egy nagysebességű vasútvonal.

(Forrás: New Scientist, képek: Brightline West)

vonat | új | egyesült államok | vonatok | vasútvonal

FOLYTASD EZZEL

Ezért vannak apró lyukak a repülőgép ablakain

Ez a világ egyetlen helye, ahol lila a tengerpart

Rendeld meg a Roadster magazin 15. számát!

Nyakunkon a tavasz, és ami még jobb hír, itt a legújabb Roadster magazin is. Mit találunk benne? Találkozunk az amerikai képzőművésszel, Jim Denevannel, aki amellett, hogy land artban utazik, egy csodás rendezvényszervező céget is működtet, amely elképesztő helyeken szervez vacsorákat Kaliforniától kezdve Dél-Afrikán át Toszkánáig. Kifaggatjuk a kultikus Iditarod Trail Race kutyás szánhúzó verseny szervezőjét, a biennáléra készülő Nemes Márton festőművészt, megismerkedtünk a Friluftsliv filozófiával, Arnaud Montagard fotós révén megnézzük, milyen Amerika hátsó udvara, főzünk a 101 Bistróban, és a Totemism legújabb kollekcióját is szemügyre vesszük. ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Egy tökéletes helyszín Budapest felett a társas kikapcsolódáshoz
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom