Ez a helyzet most az Öböl-államok repterein

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Nem teljesen megközelíthetetlenek az Öböl-térség emirátusai, de legtöbb repülőteret lezárták. Bár az Egyesült Arab Emírségeket támadó rakéták és drónok nagy részét a légvédelmi rendszerek hatástalanították, így is volt két halálos áldozat az országban az Egyesült Államok-Izrael és Irán közt  kitört háborúban

A közel-keleti konfliktus első napján 137 ballisztikus rakétát és 209 drónt észleltek, amelyek nagy részét légvédelmi rendszerek hatástalanították – közölte az Egyesült Arab Emírségek Védelmi Minisztériuma. A jelentés szerint 132 rakétát megsemmisítettek, míg öt a tengerbe zuhant.

Bár a védelmi rendszerek megakadályozták a nagyobb károkat, a lehulló törmelékek Abu Dzabi és Dubaj okoztak károkat, és két halálos áldozatot is követeltek. A hatóságok életbe léptették a vészhelyzeti protokollokat, ideiglenesen lezárták a légtér egyes részeit, felfüggesztették a járatokat, és óvintézkedésként áttették az iskolákat a távoktatásra.

Mit zártak le?

A támadások olyan a turizmus olyan alapvető helyeit érték, mint a repterek és népszerű nevezetességek:

  • az Abu Dzabi-i Zayed Nemzetközi Repülőteret érő dróntámadásban egy pakisztáni állampolgár meghalt, hét másik személy megsebesült;
  • a Dubai Nemzetközi Repülőtéren (DXB) négy ember sérült meg;
  • a dubaji Palm Jumeirah egyik épületében tűz keletkezett, amelyet a dubaji polgári védelem eloltott, négy ember megsérült, őket kórházba szállították.

Az Egyesült Arab Emírségek Légiközlekedési Hatósága ideiglenesen és részlegesen lezárta a légteret a fokozott biztonsági kockázatok miatt. Még a drónok, vitorlázó repülőgépek és szabadidős repülőgépek engedélyeit is  felfüggesztették egy hétre.

Lezárták a Dubai International, az Al Maktoum International és a Sharjah Sharjah International Airport repülőtereket, ugyanakkor a Zayed International Airport korlátozottan, de működik: az érkező és induló járatoknál késésekre, elterelésekre vagy akár a járat törlésére is lehet számítani. Szintén lezárták Doha nemzetközi repülőterét.

A Wizz Air március 7-ig felfüggesztette minden járatát Izraelbe, Dubajba, Abu Dzabiba és Ammanba, míg március 2-ig Szaúd-Arábiába.

Március 2-a hajnali 2.00-ig általános légtérzár van érvényben a térségben, így a helyi nagy légitársaságok, az Etihad Airways, a Qatar Airways, az Emirates, az Air Arabia és a Flydubai is felfüggesztették a járataikat.

Az utasoknak azt tanácsolják, hogy közvetlenül a légitársaságnál érdeklődjenek járatuk aktuális helyzetéről, mert a szabályok és intézkedések társaságról társaságra és óráról órára változnak.

(Forrás: Gulf News, a nyitóképen Dubaj reptere és Emirates géppel, fotó: Unsplash)

egyesült arab emírségek | repülőtér | háború | dubaj | izrael | abu dzabi

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom