Ezek most a világ legjobb szigetei az utazók szerint

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A Condé Nast Traveller közel félmillió olvasó véleménye alapján állította össze a világ legszebb szigeteinek listáját. Az eredményekből egyértelműen látszik, hogy a Karib-térség továbbra is a legvágyottabb úti cél, de a világ minden régiójában akadnak olyan helyek, melyek méltán kerültek a legjobbak közé.

A világelsőnek a Turks- és Caicos-szigeteket választották, melyet hófehér homok, kristálytiszta víz és nyugodt, barátságos hangulat jellemez. A második helyen a francia-karibi elegancia megtestesítője, St. Barts áll.

A harmadik helyet az Egyesült Királysághoz tartozó Scilly-szigetek szerezték meg köszönhetően idilli, természetközeli környezetüknek és csendes bájuknak. A negyedik helyre a festői Saint Vincent és a Grenadine-szigetek kerültek, az ötödik helyen pedig Guernsey,

a Csatorna-szigetek egyik gyöngyszeme végzett.

Európában és a brit szigetvilágban a Scilly-szigetek és Guernsey bizonyultak a legkedveltebbnek, míg a mediterrán térségben a görög Naxos emelkedett ki.

Ez utóbbiban az autentikus görög báj találkozik a lenyűgöző tengerpartokkal és a végtelen nyugalommal.

Az amerikai kontinensen a kanadai Vancouver-sziget, a mexikói Isla Holbox és Hawaii legnagyobb szigete, a Big Island vezetik a rangsort.

A Karib-térségben továbbra is Turks- és Caicos, St. Barts, Saint Vincent és a Grenadine-szigetek számítanak a legnépszerűbb úti célnak, míg az ausztrál és csendes-óceáni régióban a legendás Bora Bora, Tasmánia és Tetiaroa kerültek a toplista élére.

Ázsiában az indonéz Bali és Lombok, valamint Srí Lanka a legnépszerűbb, az afrikai és indiai-óceáni térségben pedig a Maldív-szigetek, Madagaszkár és Kenya varázslatos Lamu-szigetcsoportja bizonyult a legvonzóbbnak.

(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)

rangsor | Csatorna-szigetek | toplista | sziget | Turks- és Caicos- | utazás

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom