A kanadaiak FluxJet-je egy teljesen elektromos vonat-repülő hibrid, ami forradalmasíthatja a közlekedést.
Egy kanadai startup nemrégiben bemutatta repülőgép-vonat hibridjét, amely állításuk szerint alapjaiban alakíthatja át az utazást. A teljesen elektromos FluxJet több mint 621 mérföld/órás, azaz 999 kilométer/órás emissziós sebességgel tud majd szárnyalni. Összehasonlításképpen:
egy kicsit gyorsabb lesz, mint egy átlagos magánrepülőgép sebessége, vagy körülbelül háromszor gyorsabb, mint egy nagysebességű vonat.
A szárnyak nélküli repülőgép – ahogy a cég nevezi – az érintésmentes erőátvitellel és egy csomó technológiai innovációval hozza létre szédítően gyors tempóját.
Az eszköz egy csőben közlekedik majd akár ezer kilométer/órás sebességet is meghaladva.
Úgy tudni, egyszerre ötvennégy utast és két kerekesszéket tud szállítani, emellett négy csomagtartóval is felszerelik, amibe tíz tonnányi rakomány is elférhet.
A TransPod vonalnak kulcsfontosságú helyeken és nagyobb városokban lesznek állomásai. A járatok várhatóan kétpercenként fognak indulni, a jegyek pedig állítólag körülbelül negyvennégy százalékkal kerülnek kevesebbe, mint a repülők esetében.
A projekt a számítások szerint száznegyvenezer munkahelyet teremt,
és 19,2 milliárd dollárral növeli majd Kanada GDP-jét az építkezés során. Emellett jelentősen csökkenti a széndioxid-kibocsátást is.
A cég nemrég egy kicsinyített FluxJetet is bemutatott egy torontói rendezvényen, hogy szemléltesse képességeit. A demómodell felszállási és leszállási manővert hajtott végre.
Sebastien Gendron, a Transpod vezérigazgatója úgy fogalmazott: az elmúlt néhány év kemény munkája elvezetett ahhoz a mérföldkőhöz, amit most elértek, amikor a szavak valósággá válnak. Hozzátette azt is, hogy a technológia bevált, bíznak a befektetőkben, a kormányokban és a partnereikben, illetve továbbra is törekednek a szállítás hatékony újradefiniálására.
(Forrás: RobbReport, fotók: Transpod)
kanada | utazás | közlekedés | fluxjet
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!