A Formentor világítótorony Mallorca szigetének legszélén magasodik a meredek sziklák tetején, hogy őrizze a gyakran háborgó Földközi-tengert.
Cap de Formentor Mallorca szigetének legészakibb része. A helyiek csak a szelek találkozási pontjaként emlegetik, Formentor változatos és meredek partját ugyanis mindennap heves szelek és erős hullámok formálják.
Annak ellenére, hogy élővilága, természeti környezete figyelemre méltó, strandjai kellemesen hűsítőek, gasztronómiája pedig a tenger gyümölcseinek legjavát vonultatja fel,
a terület igazi turisztikai látványossága minden kétséget kizáróan a sziklaorom tetején magasodó világítótorony és annak páratlan panorámája.
A torony megközelítése egészen a múlt századig hatalmas kihívás volt, ma már több mint húsz kilométer hosszú, kanyargós autóúton juthatnak el a kirándulók gyalog, autóval és tömegközlekedési eszközzel egyaránt. A legtöbben Puerto Pollensából indulnak el, hogy felfedezzék a környék látnivalóit.
Az út kezdetén érdemes megállni Mirador des Colomer-ben, amely fantasztikus természeti kincseket tartogat. Innen továbbhaladva a Formentor strand a következő állomás, hogy aztán fenyők, tölgyek, pálmafák és sziklák szabdalta utakon a turisták maguk mögött hagyják Murta és Figuera öblét.
Az út során páratlan panoráma tárul a kirándulók elé. A környéket meredek sziklák, szikár hegyfokok, hegyi kecskék és pásztoraik uralják. Végül számtalan kanyar után egyértelművé válik a világítótorony sziluettje, ahogy kérlelhetetlenül magaslik mintegy kétszázhúsz méterrel a tengerszint felett.
A világítótornyot Emili Pou tervezte, reflektorai harminc másodpercenként villannak egyet. A tornyot 1863-ban adták át, de több alkalommal felújították, az őrök egykori lakóhelyei pedig ma már turisztikai célokat szolgálnak. Békeidőben hatalmas népszerűségnek örvend a terület: Mallorca leglátogatottabb régiójaként turisták százezreit vonzza.
(Fotók: Getty Images)
kultikus | szelek | világítótorony | formentor | spanyolország
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!