Fudzsimoto Szószuke legutóbb a Not A Hotel szállodalánc Isigaki szigetén található épületét tervezte meg, mely tíz ember befogadására lesz alkalmas, miközben szerves kapcsolatot ápol a földdel.
Az épület nemcsak a Magyar Zene Házára fog hasonlítani, hanem Fudzsimoto egy másik, friss alkotására, a Hidában található kulturális központra is, melyet ugyanígy a zöld tető és az építész védjegyévé vált, kör alakú kivágások jellemeznek, amelyek keretezik a kilátást a környező tájra, ugyanakkor kitakarják a közelben található épületeket.
A tető legmélyebb pontján egy kis tavacska válaszol a lekerekített formákra, és a szélein nyitott belső tér is így épül fel.
A nappaliból és az ebédlőből kilátás nyílik a tengerre.
A közösségi teret üvegfal kapcsolja a környezethez, és emellett helyet kap még az épületben egy tizenkét méteres, feszített víztükrű medence és egy tűzrakóhely, valamint szauna és szabadtéri fürdő is lesz.
A gyönyörű japán tervezés igazi kincsesbánya, amelynek például ezt a háromszög alakú otthont is köszönhetjük. Az országot ugyanakkor egy aktuális kérdés is foglalkoztatja, mégpedig az, hogy miért nincsenek turisták.
(Forrás és képek: Dezeen)
Not A Hotel | japán | hotel | terv | Isigaki | Fudzsimoto Szószuke
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!