Az elmúlt hónapokban a világ legjobb szörföseinek szeme az óceánok helyett s svájci Alpokban található új Wavegarden által kivitelezett Alaïa Bay-re szegeződött. A május elejei hivatalos megnyitó előtt már birtokukba vehették és tesztelhették a szörfpályákat a nagyágyúk, köztük, a hawaii Zeke Lau, a baszk Aritz Aranburu és a francia Maud Le Car is.
Sion Svájc egyik napsütötte városaként jellemezhető, amely már most is igazi nemzetközi sportközpont., ahol a téli és nyári üdülőhelyek sora várja a látogatókat páratlan aktív kikapcsolódást nyújtó élményekkel. Az Alpok szívében síelni, snowboardozni, gördeszkázni, BMX-ezni és persze túrázni is lehet, május óta pedig a vízi sportok szerelmesei is megtalálhatják itt a számításukat.
Megnyitotta ugyanis a kapuit a Wavegarden által megvalósított Alaïa Bay, ami 500 méterrel a tengerszint felett, havas hegyek lábánál egészen új szörf-élményt kínál a sport szerelmeseinek. A létesítményben található az első olyan hullámmedence-együttes, amely Európa szárazföldjén lett kialakítva, így a szakma méltán kiáltotta ki a világ egyik legegyedibb szörf desztinációjává.
A sportközpont ötlete 2015-ben merült fel, amikor Adam Bonvin visszatért egy szörfútról a franciaországi Hossegorba, és arról álmodozott, hogy Svájcba hozza a vízisport élményét. 2016-ban egy crowdfunding kezdeményezés keretében 50 nap alatt 100 ezer svájci frankot gyűjtött össze a projekt számára, ami nagyságrendileg 31,7 millió forintra tehető.
"Svájc olyan ország, ahol gyakorlatilag minden megvan, már csak a hullám hiányzott belőle " – mondta egy interjújában az Alaïa-bay alapítója, hozzátéve, most már van egy olyan szörf-központjuk is, ami mindenki számára nyitva áll.
Az Alaïa Bay számos új, innovatív technológiát is alkalmaz, beleértve az ultramodern Waikiki és a Malibu hullámokat, amelyek igazi kihívások elé állítják a kezdő és haladó szörfösöket is. Az új szörf-paradicsom 46 modulos hullámrendszerrel van felszerelve, ami a profik számára is tartogat meglepetéseket, nem csoda, hogy egy korábbi interjújában a legendás szörfös, Maud Le Carr is úgy fogalmazott, hálás, hogy részt vehetett a központ tesztelésében, mert nagyobb önbizalommal, tudással és tapasztalattal tud visszatérni hazájába, a megszerzett rutint pedig a versenyeken is remekül tudja majd kamatoztatni.
(Fotók: Alaia Bay)
Svájc | vízi sport | sport | szörf | nagy sztori | alpok
A tavaszi stílus kulcsa: jól megválasztott ékszerek
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében
Június végén indul Európa egyik leghosszabb közvetlen vasútvonala
Ha eddig azt hitted, hogy Zágráb a legnagyobb horvát város, akkor tévedtél
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!











