A feljegyzések alapján sejteni lehetett, hogy az 1860-as évek óta sörfőzde működik a helyszínen.
Egy csapat iowai közüzemi munkás kétségtelenül beírta magát a sör-történelembe. Egy földalatti villanyszerelési munka során ugyanis egy 19. századi söröspincére bukkantak.
Elkezdtek ásni, majd nekiütköztek egy kőnek – meséli egyikük, amikor behajoltak a pincébe és meglátták a boltíves mennyezetet, meglepődtek, hiszen tökéletes állapotban volt, mintha vadonatúj építményről lenne szó.
Úgy tudni, egy 1869-es dokumentum rögzítette, hogy a környéken működő sörgyár közelében található egy söröspince, amit az italok hidegen tartására használtak. A tervek szerint ősszel, amikor a talajvíz szintje alacsonyabb lesz, folytatni fogják a feltárásokat, hogy teljes mértékben felmérhessék az építmény szerkezetét.
Nem ez az első alkalom, hogy civilek bukkannak egykori pincére. 2018-ben egy pennsylvaniai férfi tárt fel egy söröspincét, amelyet valamikor a Kuebler sörgyár használt. A pince bejáratát az 1950-es években zárták le, a felfedezője pedig több mint egy évig dolgozott azon, hogy ismét látogatható legyen. Azóta azt tervezi, hogy egy 108 szobás szállodát húz fölé, a pincéből pedig éttermet és bárt alakít ki a helyi pincészetekkel együttműködve.
(Forrás: Food&Wine, fotó: Getty Images)
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!