Aki számára fontos a fenntarthatóság, és nemcsak egy órát keres, hanem igazi társat, az máris megtalálta. A Jack Mason napelemes időmérője sok tekintetben magasra helyezi a lécet.
Úgy is fogalmazhatnánk, hogy forradalmasítani kívánja az óraipart, de legalábbis újragondolja az órakészítés folyamatát. Ráadásul példamutató módon, a fenntarthatóságot előtérbe helyezve, ugyanakkor a megnyerő dizájnt sem elfelejtve.
Az óra működéséhez szükséges energiát a napfény biztosítja, ráadásul akár hat hónapon keresztül is elketyeg egyetlen töltéssel.
A tokja rendkívül tartós, újrahasznosított rozsdamentes acélból készült, a szíja pedig – amelyből kettőt is mellékelnek hozzá – újrahasznosított műanyagból és parafából. Annak érdekében, hogy a keményebb kalandokat is bírja, a számlapját karcmentes és ütésálló zafírkristály védi, emellett száz méterig vízálló is. Ha mindez nem volna elég meggyőző, a Jack Mason tízéves garanciát biztosít.
Ebben az órában tehát soha nem kell majd elemet cserélni, és javarészt újrahasznosított anyagokból készült, ráadásul a megjelenése is meggyőző. A Jack Mason egy vérbeli texasi márka, amelyet két jó barát alapított Dallasban azzal a céllal, hogy a klasszikus amerikai stílust ötvözzék a modern dizájnelemekkel. Ez a törekvés ebben az órában is tetten érhető, kiegészülve a környezettudatossággal.
Az utóbbit erősíti az is, hogy az óra mellé egy újrahasznosított újságokból készült jegyzetfüzetet és két ceruzát is mellékelnek, ráadásul minden egyes eladott karóra után egy bizonyos összeget a márka az erdők védelmére fordít. Ha bővebben is érdekel a projekt, erre tessék tovább.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Jack Mason)
óra | amerikai | fenntarthatóság | karóra | stílus | kaland
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!