A meglepetésutazások népszerűsége töretlen.
A nyugat-japán vasúttársaságnál ötezer jenért (tizenötezer forintért) olyan vonatjegyet lehet vásárolni, ahol az úti célt véletlenszerűen dönti el a gép. A lehetőségek száma ugyanakkor viszonylag szűk, a retúrjegy hét lehetséges végállomásra szól, és a célállomástól függően 45-83 százalékot lehet spórolni az áron.
A jegyekre szeptember végéig lehet benyújtani az igényeket, de máris nagy a kereslet irántuk. Mint a vasúttársaság elmondta,
azt szeretnék, ha az emberek élveznék az ajánlat játékszerűségét, miközben kihasználják a kedvezményt.
A kelet-japán vasúttársaság szintén szeretne bevezetni hasonló ajánlatot, csak decemberre. A csomagokat hatezer jent (tizennyolcezer forintot) érő utazási pontokkal lehet megvásárolni, és a jelentkezőknek az utazásuk dátumát, valamint induló állomását kell megadniuk, amire a társaság négy lehetséges úti célt kínál fel a negyvenhétből. Ha az utazó elfogadja az ajánlatot, jelentkezhet a kirándulásra, amelynek a célállomása a négy közül az egyik, véletlenszerűen választott úti cél lesz.
A vasúttársaság a japán légitársaságok példáját követi, amelyek már 2016 óta kínálnak véletlenszerű utakat. A pionír a Japan Airlines volt, amelynél pontokért cserébe lehett random utazásokat kapni. Masami Morishita, a Tokiói Egyetem utazási trendekre szakosodott professzora szerint
sok ember nehezen tudja eldönteni, hová is menjen,
nekik különösen vonzóak lehetnek az olyan ajánlatok, ahol ezt a terhet leveszik a vállukról.
Aki Japánban vonatozna, annak igazi luxusopciói is vannak, ha pedig Európából indulnánk kötött pályán a távol-keleti országba, nos, ez sem lehetetlen.
(Forrás: The Japan Times, képek: Unsplash)
utazás | vonat | véletlenszerű | meglepetés | úti cél | japán
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!