Hétről hétre azon vagyunk, hogy jó híreket, pozitív üzeneteket és inspiratív tájakat szállítsunk az olvasóinknak. Most egy csokorba szedtük az elmúlt hónap pozitív változásait, szivet melengető híreit – ha esetleg nehezen indulna az utolsó áprilisi hétfő.
- A hongkongi állatkert pandapárja egy évtizede próbálkozik az utódnemzéssel, de ez idáig sikertelenek voltak. Most, a nyilvánosság számára nem nyitnak meg, nincs sok zavaró tényező. És végül sikerrel jártak!
- Az új-zélandi miniszterelnök azt üzente az ország gyermekeinek, a húsvéti nyúl és a fogtündér is létfontosságú dolgozók, így karantén idején is muszáj dolgozniuk, nincs home office!
- Gépparkjuk néhány apró átalakításának jóvoltából a Lego napi tizenháromezer arcvédő pajzsot tud gyártani, melyeket a frontvonalban álló egészségügyi dolgozóknak szállítanak. Emellett pedig félmillió Lego-csomagot osztottak szét rászoruló gyermekek között.
- Szakértők szerint a második világháború óta a most csökkenhet a legnagyobbat a szén-dioxid-kibocsátás.
- Az emberi jelenlét hiánya következtében sosem látott mennyiségű tojást raktak a tengeri óriásteknősök India partjainál.
- Az ausztrál búvároktatók, túravezetők sem viszik a szokásos víz alatti túráikat. Ehelyett a Nagy-korallzátonyon új korallokat telepítenek.
- A világ tudósai szerint még sosem volt ennyire élénk a tudományos kutatói élet, mint most, ráadásul egy dologra fókuszálva.
- A riói Megváltó Krisztus szobra a világ egészségügyi dolgozói előtt tisztelgett. Különleges, orvosi egyenruhás megvilágítást kapott, reményt adva mindazoknak, akik a járványügy miatt saját életüket veszélyeztetve küzdenek a vírusos betegek gyógyulásáért.
- New York állam kormányzója bejelentette, hogy körülbelül hatezer mentálhigiénés szakembert támogatnak, akik önkéntes programba jelenkeztek. Egy segélyhívó vonalon jelentkezhetnek be az ingyenes online konzultációra mindazok, akik szakemberrel beszélnének a szorongató élethelyzetben.
- A világon percről percre változik a regisztrált koronavírusos fertőzöttek száma, ám leginkább a növekedésről és a sajnálatos halálesetekről, intenzíven ápolt emberekről beszélünk. Közel járunk a hárommilliós betegségszámoz, de a gyógyultak száma már egymillió körül jár.
- Borsodból láthatóvá váltak a Magas-Tátra vonulatai, Pandzsáb tartományban évtizedek óta csak hírből tudták, melyik irányban van a Himalája, de a kijárási korlátozások és a csökkenő légszennyezettség következtében fenséges látványával ajándékozta meg az indiai embereket.
- Leonardo DiCaprio megalapította az America's Food Fund névre keresztelt alapot, rögtön tizenkét millió dolláros kezdőösszeggel. A világsztárhoz csatlakozott Oprah Winfrey, Lady Gaga és Jeff Bezzos, az Amazon vezérigazgatója is. Céljuk, hogy országuk legsebezhetőbb emberei se maradjanak étel nélkül a világjárvány következtében. Meglévő ételbankokat támogatnak.
- Elképesztő felépülésekről is beszámoltak már: Amerikában, Oregon államban egy száznégy éves, második világháborús veterán úr, Genovában egy százkét éves hölgy, Iránban pedig egy százhárom éves asszony távozott gyógyultan a kórházból.
- Megannyi luxusmárka és szeszfőzde állt át védőfelszerelések és kézfertőtlenítők gyártására.
- Számos fontos, inspiráló hazai összefogás is létrejött a járvány kapcsán, amiről egy összefoglaló cikkben írtunk mi is.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Remélhetőleg nyáron már csak egy rossz emlék lesz – Vendéglátósok a kialakult helyzetről
- Ez az egyetlen dolog, ami pillanatnyilag feledtetheti velem a koronavírus-járványt
- Külföldön élő magyarok mondják el, hogyan élik meg a járványt
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Egy terapeuta szerint nem kéne most nyomasztanunk egymást „motiváló” üzenetekkel
- Így kezdtem új időszámításba a koronavírus miatt
- Akár 2022-ig is szükség lehet a társadalmi távolságtartásra
- Öt film arra az esetre, ha már nagyon hiányzik az utazás
- Éppen az fog megmenteni, amit nemrég a pokolba kívántam
- „Ilyen gyorsan még semmi sem omlott össze körülöttem” – Gerendai Károly-interjú
- Íme hét, szívet melengető felajánlás vendéglátóhelyektől
- Karantén Kantin: jótékonysági receptgyűjtemény hazai gasztroarcoktól
- Még egy mód, amivel a hazai gasztrokultúrát segíthetjük
- Így nyit ki újra Olaszország május elejétől
- Izlandon azt ajánlják, öleljünk fákat, amíg tart az izoláció
- Ne add fel a reményt, üzenik a csodálatos hazai tájak
- Sokkal sötétebb jövőt jósol a légi közlekedésnek a Lufthansa, mint azt eddig hittük
- Semmelweisnek igaza volt! Egy bögrekollekció, ami reagál a koronavírusra
(Fotók: Unsplash, Getty Images)
jó hír | koronavírus-járvány | koronavírus | pozitív | good news | good vibes
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!