Megnyitották a látogatók előtt a dél-amerikai Guyana területén található Jonestown-t. Az ott található Népek Templomában 1978-ban több mint kilencszáz ember halt meg tömeges öngyilkosság, illetve gyilkosság következtében. A szektát Jim Jones vezette.
Évtizedeken keresztül elhagyatottan állt a világ egyik leghátborzongatóbb helyszíne, most azonban úgy néz ki, év végén ismét megnyitja kapuit a Népek Temploma Guyana-ban, Jonestown-ban. Egy helyi magánturisztikai vállalkozás ugyanis bejelentette: a jövőben vezetett túrákat szerveznek a telepre.
„Ilyen típusú emlékhelyek szerte a világon léteznek” – nyilatkozta az Associated Pressnek Rose Sewcharran, a túrákat biztosító Wanderlust Adventures igazgatója.
„Több példát is láthatunk a világban a sötét turizmusra, gondoljunk csak Auschwitzra vagy a Holokauszt Múzeumra” – tette hozzá.
A Jonestown Emléktúra magába foglalja a fővárosba, Georgetownba tartó repülőutat, valamint egyórás autós kirándulást a Népek Temploma egykori telepének még megmaradt romjaihoz.
A program azonban nem mindenki körében aratott tetszést. Jackie Speier kaliforniai kongresszusi képviselő 1978-ban túlélte a támadást. Többször meglőtték, miközben Leo Ryan kongresszusi képviselő segítőjeként dolgozott Guyanában.
Ryant a szekta tagjai gyilkolták meg, miután a politikus a helyszínre utazott, hogy kivizsgálja az ott tartózkodó amerikai állampolgárok jogellenes fogva tartásáról szóló vádakat.
„Megdöbbentett a hír, mert ez a hely nem méltó arra, hogy turistalátványossággá váljon”
– nyilatkozta Speier még 2024 decemberében a KTVU televíziónak.
A New York Times szerint az első Jonestown-túrán hat ember vett részt: két újságíró, két turista, valamint Sewcharran két rokona. A szervezők hangsúlyozták, hogy a céljuk nem a szenzációhajhászás, hanem az, hogy rámutassanak a manipuláció, a korlátlan hatalom és a tragédiához vezető körülmények veszélyeire.
Alighanem ez lehet a célja annak a filmnek is, amit hamarosan Leonardo DiCaprio főszereplésével forgatnak majd. A tragédia hátteréről és az apokaliptikus téveszmékről itt is írtunk még.
(Forrás: Rolling Stone, fotó: Getty Images)
utazás | gyilkosság | tömeges öngyilkosság | megnyitott | túra | guyana
A tavaszi stílus kulcsa: jól megválasztott ékszerek
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében
Ha eddig azt hitted, hogy Zágráb a legnagyobb horvát város, akkor tévedtél
Komoly korlátozásokat vezethetnek be a magyarok kedvelt kirándulóhelyén
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!

