Jobb később, mint soha.
A Covid–19 kitörésére reagálva döntött úgy a kínai vezetés, törvényileg betiltják a vadon élő állatok vadászatát, kereskedelmét, szállítását, forgalomba hozását és fogyasztását is. A tiltás oka, hogy több elmélet szerint is Vuhanban denevérektől terjedt át emberre a vírus, a denevéreket pedig piacon hozták kereskedelmi forgalomba és fogyasztották el. A 2003-as SARS-vírus esetében bizonyítottan vadon élő denevérekről terjedt át emberekre a vírus kínai piacokon, de a Business Insider szerint az elmúlt negyvenöt évben további három vírust is denevérekre lehet visszavezetni.
A koronavírusnál emellett felmerültek még a Kínában emberi fogyasztásra kínált tobzoskák is hordozóként: a Dél-Kínai Mezőgazdasági Egyetem kutatói az elmúlt hetekben mintákat vettek ezekből a veszélyeztetett emlősökből, és a Covid–19-cel kilencvenkilenc százalékban egyező vírusmintát találtak bennük – ugyanez történt kínai denevérpopulációk és denevérbarlangok esetében is.
A Wildlife Conversation Society nagyon örül a döntésnek, de szerintük ez nem elég. Közleményükben úgy nyilatkoznak, hogy a vadon élő állatok fogyasztásának és forgalmazásának betiltása
„nagyon fontos első lépés, de szeretnénk, ha betiltanák a kínai – legfőképp pekingi – gyógyszeriparban is a vadon élő állatokból nyert származékok használatát. Ugyanis mindenfajta vadon élő madár, hüllő és emlős fogyasztása tovább növeli a vírusok terjedésének jövőbeni kockázatát.”
(Forrás: Positive.news, Business Insider)
vadon élő állatok | koronavírus | tobzoska | vuhan | kína | covid-19
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!