Ezért érdemes ellátogatni Európa legbarátságosabb városaiba

A Booking.com nemrégiben elkészítette a legbarátságosabb úti célok listáját, az első ötbe pedig három európai hely is bekerült. 

A szálláskereső portál több mint háromszáz millió vendégvéleményt összesített ranglistájának felállításához. Ahhoz, hogy megállapítsák, melyek a legbarátságosabb helyek, számos szempontot vettek figyelembe, így az étkezési lehetőségeket, a szállások színvonalát, a szabadidős tevékenységek elérhetőségét, a tömegközlekedést és az autókölcsönzést is vizsgálták.

A világ legbarátságosabb városainak listáját az európai úti célok uralják, ugyanakkor az élen a brazil Arraial d'Ajuda végzett. Ezt követi  a Görögországban található Ermoupoli, a portugál Viana do Castelo, az ausztrál Daylesford, a Svájcban lévő Grindelwald.

Egyedülálló építészet vár Ermoupoliban

Az Égei-tengeren található görög sziget, Szírosz legnagyobb városa Ermoupoli, mely lenyűgöző neoklasszikus építészetéről híres.

A márvánnyal borított Miaouli tér körül keskeny utcácskák kanyarognak,

a városháza felé vezető tizenöt méteres lépcsősor pedig monumentális látványt nyújt. A belvárosban zseniális bárok és éttermek sorakoznak, de számos egyéb módon is fejest lehet ugrani a görög kultúrába.

Varázslatos tengerparti város Portugáliában

A portói repülőtértől mindössze egy órányira található Viano do Castelo városa, amely a világ harmadik legbarátságosabb úti célja. Az Atlanti-óceán partján fekvő település gazdag történelemmel rendelkezik, amelybe a Gil Eannes nevű múzeummá alakított egykori kórházhajón lehet betekinteni.

A város tele van lenyűgöző építészeti megoldásokkal, látványos palotákkal, templomokkal és kolostorokkal.

Viano do Castelo így a reneszánsz, a barokk és az art deco jegyeit is magán hordozza.

Mindezek mellett híres a környékbeli strandok vízi sport-lehetőségeiről is.

Lélegzetelállító kilátás Grindelwaldból
Grindelwald

A svájci Alpok szívében, mintegy ezer méteres tengerszint feletti magasságban található Grindelwald, melyet

olyan ikonikus csúcsok vesznek körül, mint az Eiger és a Jungfrau.

Ez utóbbira fogaskerekű vonattal is fel lehet jutni, ahonnan lélegzetelállító kilátás nyílik a hatalmas gleccserekre és hegycsúcsokra. A környék telente a téli sportok szerelmeseit, nyaranta pedig a túrázókat várja.

A Jungfrau - illusztráció

A Boutique Hotel Glacier a régió egyik legrégebbi szállodája, mely 1864 óta fogadja a vendégeket. Az enteriőr a város turisztikai öröksége előtt tiszteleg, igazi ékköve azonban spa részlegének kinti pezsgőfürdője, amely egyenesen az Eigerre tekint.

Romantika Uzèsben

A toplista  hetedik helyén a dél-franciaországi Occitanie régióban található Uzès áll. A középkori település macskaköves utcáival és történelmi hangulatával mindenkit elvarázsol. Az ódon utcák barátságos kávézókat, kézműves üzleteket és galériákat rejtenek.

A városban járva mindenképpen érdemes felkeresni a lenyűgöző katedrálisát, díszes hercegi palotáját és a Place aux Herbes teret is. Minden júliusban klasszikus és dzsessz zenét felvonultató fesztivál, a Les Nuits Musicales d’Uzès várja az érdeklődőket, melyhez a város történelmi helyei biztosítják a hátteret.

Ajánlott tenni egy könnyed kirándulást a Gard régióban, ahol mesés szőlőültetvényekben és olajfa-ligetekben lehet gyönyörködni.

(Forrás: Euronews, fotók: Getty)

úti cél | legbarátságosabb város | nagy sztori | utazás | barátságos | Európa

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom