A világ legdrágább idegenforgalmi adójából máshol akár több napnyi szállás is kijönne

A brit money.co.uk új felmérése azt vizsgálta, mely népszerű úti célokon mérik a legdrágábban az idegenforgalmi adót.

A lista első tíz helyéből ötöt foglalnak el amerikai városok, melyek egyben a teljes dobogót is birtokolják. Íme, a top tíz az éjszakánkénti idegenforgalmi adókkal.

Honolulu, Egyesült Államok – 51,70 dollár (19750 forint)
San Francisco, Egyesült Államok – 29,61 dollár (11310 forint)
Los Angeles, Egyesült Államok – 23,49 dollár (8970 forint)
Amszterdam, Hollandia - 11,67 dollár (4460 forint)
Orlando, Egyesült Államok - 11,60 dollár (4430 forint)
Cancún, Mexikó - 11,28 dollár (4310 forint)
Playa Del Carmen, Mexikó – 11,28 dollár (4310 forint)
Miami, Egyesült Államok – 10,36 dollár (3960 forint)
Muscat, Omán – 9,37 dollár (3580 forint)
Bangkok, Thaiföld - 8,49 dollár (2345 forint)

Honoluluban a szobaár 10,25%-át kell befizetni adóként, egy szoba pedig átlagosan 390 dollárba (149 ezer forintba) kerül.

Európa adószempontból legdrágább városa Amszterdam.

Hawaii-t az Egyesült Államok legdrágább úti céljai között is ott találjuk, Honolulu ugyanakkor kissé talán meglepő módon helyet kapott a világ leginkább alulértékelt városainak listáján is.

(Forrás: Thrillist, képek: Unsplash)

idegenforgalmi | adó | legdrágább | Amszterdam | honolulu

FOLYTASD EZZEL

5 lélegzetelállító túraútvonal Európában, amin egyszer az életben végig kell menni

Manhattan lüktető energiáját mostantól bárki magán viselheti ennek az új kollekciónak köszönhetően

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa