A sportág rajongói valószínűleg még mindig az elképesztően izgalmasra sikerült wimbledoni döntő hatása alatt vannak, ami nemcsak a nézők számára, hanem a luxus óragyártók számára is álomszerű párosítást hozott. A fináléban érdekelt Roger Federer és az idei bajnok Novak Djokovic is egy-egy jól ismert óramárka nagykövete.
Persze nemcsak az ő csuklójukon figyelhetünk meg luxuskategóriás időmérőket, de az említett wimbledoni döntő után feltűnő lehetett, hogy a két klasszis teniszező egyből felcsatolta a saját karóráját, hogy a díjátadó gálán már ott virítson rajtuk. A különböző óramárkák ennek megfelelően évek óta előszeretettel választanak ki tehetséges teniszezőket, akik kiváló reklámértékkel bírnak. Most megmutatjuk, konkrétan mit hordanak a legnagyobbak.
Rafael Nadal – Richard Mille RM27–03
A svájci luxusmárka és a spanyol klasszis közti együttműködés már 2010 óta tart. Ennek megfelelően számos alkalommal pillanthattuk már meg Nadal csuklóján a Richard MIlle egyik különkiadását. Tavaly Wimbledonban például egy több mint 200 millió forint értékű RM 27–03 modellt viselt, amely csupán 20 grammot nyom, és amiből mindössze ötven darab létezik a világon.
Serena Williams – Audemars Piguet Royal Oak Offshore
Serena 2016-ban Wimbledonban nyerte meg 22. Grand Slam-trófeáját, beállítva ezzel Steffi Graf rekordját. Ezen a jeles napon az amerikai teniszezőnő az Audemars Piguet Royal Oak Offshore arannyal és gyémántkövekkel ékesített, különleges verzióját viselte csuklóján. Az Audemars Piguet egyébként már két évvel korábban a nagykövetének választotta Serenát, aki ennek megfelelően gyakran hordja a márka látványos modelljeit.
Novak Djokovic – Seiko Astron GPS Solar Dual-Time
Novak első kiemeltként érkezett idén Wimbledonba, végül pedig egy elképesztő meccsen tudta legyőzni Federert. Ezzel nem pusztán a saját rajongóinak, hanem a Seikónak is nagy örömöt szerzett, aligha kell ugyanis jobb reklám a wimbledoni trófea magasba emelésénél. A szerb 2014-ben írta alá szerződését a márkával, amelynek 2020-ig biztosan nagykövete marad. A Seiko az Astron GPS Solar Dual-Time modellből készített egy különleges verziót a teniszezőnek.
Roger Federer – Rolex GMT-Master II
A scájci legenda már több mint egy évtizede a Rolex nagykövete. A 2006 óta tartó kapcsolat során a teniszező és a márka neve összeforrt, Roger csuklóján számos ikonikus Rolexet láthattunk. Például egy Datejust II-t, miután megdöntötte Pete Sampras GS-rekordját 2009-ben, de egy GMT-Master II-t is gyakran hord, és egy 1981-es vintázs Daytona 6263-nak is boldog tulajdonosa, ezt kapta ugyanis harmincadik születésnapjára.
Andy Murray – Rado Hyperchrome Automatic Chronograph Match Point
A brit teniszezőt az utóbbi időben sérülések hátráltatták, ezért igen régóta nem láthattuk játszani, bár idén Wimbledonban Serena Williams oldalán elindult vegyes párosban a helyi közönség nagy örömére. Amikor 2016-ban győzni tudott Wimbledonban, hetvenhét év után ő lett az első brit játékos, aki felemelhette a serleget a füves szentélyben. És hogy milyen karóra figyelt ekkor a csuklóján? Egy Rado Hyperchrome XXL.
Caroline Wozniacki – Rolex Daytona
Ahogy Federert, úgy a dán teniszezőnőt is a Rolex támogatja már 2010 óta. Ennek fényében nem csoda, hogy amikor tavaly Ausztráliában megnyerte első Grand Slam-trófeáját Simona Halep legyőzése után, a csuklóján egy gyémántokkal ékesített Rolex Daytona figyelt.
Stan Wawrinka – Audemars Piguet Royal Oak Shore Diver
Amikor a svájci sztár 2014-ben a világranglista harmadik helyére küzdötte fel magát, az Audemars Piguet lecsapott rá, és aláírták a szerződést. Azóta többször is feltűnt Wawrinka csuklóján a márka búvárórája, és az Audemars Piguet exkluzív marketingkampányában is részt vett 2017-ben.
Ez is érdekelhet:
Audemars Piguet | serena williams | murray | rafael nadal | roger federer | wawrinka
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!