Jean-Marc Peillex polgármestere úgy döntött, hogy a Mont Blancnak nekiveselkedő turistáknak ezentúl mentési és temetési kauciót kell fizetniük.
Az elöljáró szerint a kissé morbidnak tűnő jogszabály bevezetésére azért volt szükség, mert a bajba jutott hegymászók mentési költségeit folyton a településnek kell állnia, így inkább elkérik előre a lehetséges mentési és temetkezési összeget is – előbbit 10 ezer, utóbbit 5 ezer euróra lőtték be.
A Saint-Gervais-les-Bains települését érintő útvonal jelenleg fel van függesztve, ugyanis a környéken többször is sziklaomlásról számoltak be.
A helyiek próbálják felhívni a városba érkező, vállalkozó szellemű turisták figyelmét a lehetséges veszélyekre, azonban így is sokan nekivágnak a vakmerő kalandnak. Az elmúlt húsz évben száznál is több ember halt meg a Mont Blanc megmászása közben.
A hegyet az olaszországi oldalról, Valle d’Aostából is meg lehet közelíteni, ugyanakkor ez az útvonal kevésbé számít népszerűnek.
A courmayeuri polgármester, Roberto Rota ugyanakkor nem tervezi, hogy hasonló intézkedéseket vezet be. Mint mondta: a Mont Blanc senkinek sem képezi a tulajdonát:
„A hatóságok értesíthetik a turistákat arról, hogy milyen környezeti viszonyok fogadják majd őket, és hogy azok mennyire teszik alkalmassá a Mont Blanc megmászását, de kauciót kérni azért, hogy feljusson bárki a csúcsra, teljesen szürreális.”
Ez is érdekelhet:
(Forrás: The Guardian, Világgazdaság)
mont blanc | alpok | Jean-Marc Peillex | kisváros | turizmus
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!