Az ultraluxus albérleti piac szabályosan aranykorát éli New Yorkban, Londonban és Dubajban is. Ennek az oka az, hogy egyre több milliárdos dönt úgy, otthonát csupán kibérli, de nem vásárolja meg.
Érdekes jelentést tett közzé nemrég a Beauchamp Estates: az emelkedő kamatlábak és illetékek miatt a milliárdosok újragondolták befektetési stratégiájukat. és a tavalyi év első felében már nagyjából 18,9 millió dollárt, azaz 6,5 milliárd forintot költöttek felsőkategóriás otthonok bérlésére London-szerte. Ennek eredményeként a brit fővárosban az albérleti díjak évente 8,8 százalékkal emelkedtek, és mára közel negyven százalékkal meghaladják a járvány előtti szinteket.
A szupergazdagok azonban nem csak Londont lepték el. A szuperprémium kategóriás lakások bérleti piaca világszerte egyre élénkebb, különösen az olyan kozmopolita helyszíneken, mint Miami és Los Angeles.
London pedig olyan helyekkel találja magát versenyben, mint Dubaj, Manhattan, vagy éppen a francia Riviéra települései.
A szakértők szerint ezeken a piacokon nagyon erős a kereslet, a bérleti díjak pedig az egekben vannak a kínálati oldalon tapasztalható hiány miatt. Éppen ezért várhatóan a közeljövőben továbbra is nagy lesz az igény a luxusingatlanok bérlésére.
Mindeközben az Egyesült Államokban lassul az ingatlanpiac, ami egyértelművé teszi, hogy a leendő lakásvásárlók továbbra is bíznak abban, hogy a jelzálogkamatok csökkenni fognak. Egy statisztika szerint a vagyonos bérlők száma 2015 és 2020 között 82 százalékkal nőtt az USA-ban, az egymillió dollárt meghaladó jövedelemmel rendelkező amerikai bérlők száma pedig soha nem volt olyan magas, mint 2020-ban: meghaladta a háromezerháromszáz főt, miközben a bérleti díjak még mindig jóval a járvány előtti szint felett vannak.
Közben Budapesten sem áll le az élet, vannak olyan kerületek, ahol már egymillió forintnál is több az ingatlanok négyzetméterára.
(Forrás: RobbReport, fotó: Getty, címlapfotó: Dezeen, illusztráció)
luxuslakás | albérlet | milliárdos | bérlés | ingatlan
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!