Rheinland-Pfalz tartományban június elsején kezdték alkalmazni azt a kamerarendszert (Handy-Blitzer), amely felismeri és rögzíti a telefonokkal kapcsolatos jogsértéseket az utakon.
A rendszert jelenleg két helyszínen tesztelik összesen hat hónapig, azután döntenek majd a készülékek további sorsáról és arról, hogy bevezessék-e más tartományokban illetve szövetségi szinten is.
A Monocam nevű fejlesztés nem teljesen újdonság, a holland rendőrség és az Utrechti Egyetem közös fejlesztését
Hollandiában már 2019-ben elkezdték tesztelni, 2020 óta pedig tizenkilenc kamera vadászik élesben a telefonukat használó autóvezetőkre.
A rendszer működése egészen egyszerű: az út felett, enyhén ferde szögben helyezik el a kamerát, és ha az a sofőr kezében mobiltelefont észlel, rögzíti a képet, majd továbbítja a felvételeket az autó rendszámával együtt. Ezután a fotókat kiértékelik, és ha bizonyító erejűek, akkor indulhat az eljárás.
A világon elsőként egyébként Ausztráliában, ezen belül is Új-Dél-Wales államban alkalmaztak először ilyen mobilozást felismerő kamerarendszert, melyből 2019 óta negyvenötöt alkalmaznak, hogy visszaszorítsák a harmadik legveszélyesebbnek tartott „közúti gyilkost”, azaz a kézben tartott mobiltelefont.
Európa legveszélyesebb sofőreit egyébként nem Németországban kell keresnünk egy friss tanulmány szerint, de nem itt találjuk a legideálisabb körülményeket sem egy road triphez.
(Forrás: Baleset-megelőzés/Facebook, Bußgeldkatalog 2022, fotó: Unsplash)
mobilozás | Németország | kamerarendszer | baleset | vezetés
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Ezért nem hallod rendesen, mit mondanak be a repülőn
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!