Biológiailag teljesen lebomló és komposztálható, száz százalékig természetes.
A kanadai Native Shoes elhivatott a környezetvédelem mellett, éppen ezért igyekeznek olyan lábbeliket készíteni, amelyek nem járulnak hozzá a brutális mértékű műanyagszennyezéshez. A vállalat szerint csak az Egyesült Államokban 300 millió pár cipőt dobnak ki az emberek, amelyek túlnyomó többsége a hulladéklerakóban végzi. Ott pedig gyakorlatilag soha nem bomlanak le, hiszen műanyagból és kémiailag kezelt anyagokból készültek.
Szerencsére azért akadnak már olyan kezdeményezések, amelyek igyekeznek változást hozni. A Native Shoes egyik cipője például kizárólag növényi alapanyagokból készült, biológiailag lebomló és komposztálható, vagyis egyáltalán nem terheli a környezetet.
Az egyszerűen csak Plant Shoe névre keresztelt lépő különböző műanyagok helyett többek között szerves pamutból és vászonból, eukaliptuszból, ananászhéjból és parafából áll össze.
A talprésze például 90 százalékban parafából, 10 százalékban szizálkenderből készült. A cipő egyes elemeit olívaolajban áztatott jutafonnal és természetes latexalapú ragasztóval rögzítik egymáshoz.
A Plant Shoe kétévnyi kutatómunka és tesztelés eredménye, a kanadai gyártó azonban továbbra sem dől hátra. A jövőben is azon dolgoznak majd, hogy minél inkább környezetbarát technológiákat alkalmazhassanak.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Native Shoes)
természetes | native shoes | növényi | környezetbarát | organikus | műanyag
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!