Az olaszok nem pánikolnak, inkább felelősségteljesen cselekszenek és összefognak. Ugyan az ölelés most tiltott, de lélekben együtt vannak, és otthon várják, hogy elcsendesedjen a járvány és Olaszország újra fellélegezhessen.
Ki imádkozik, ki olvas, otthonról dolgoznak, este társasjátékoznak, fotóalbumokat nézegetnek, csetelnek és filmet néznek, a gyerekek neten kapják meg az iskolai teendőiket. A művészek, alkotók a kialakult helyzetre reagálnak fotókkal, írásokkal, festményekkel.

Míg a kórházakban áldozatos munkával próbálnak gyógyítani az orvosok és egészségügyi dolgozók, addig az állampolgárok nagy része úgy döntött, a legjobb, amit tehet, hogy otthon marad.
Boltba legfeljebb a szabályok szerint megy (sorbanállás közben egyméteres távolság megtartása, egyenként lehet az üzletben tartózkodni), és aki tud, otthonról dolgozik. Óriási érvágás ez az olasz gazdaságnak, felfogni is nehéz, hogy mi történik éppen az országgal.

Ezrével használják a közösségi felületeken a #iorestoacasa, vagyis az #otthonmaradok hashtaget, az ország mérvadó közszereplői mellett azok az influenszerek is ezt az irányt célozták be, akik eddig csak fogkrémek és cipők népszerűsítésével töltötték meg a feedjüket.
Jelenség lett ebből, a leghasznosabb formában. Nem pánikkeltés, félelem, hanem összefogás.
Sokan saját véleményüket, tapasztalataikat osztják meg, mások pedig nagy gondolkodóktól kérnek kölcsön motiváló és segítő szavakat, például Ferenc pápától:
"Mielőtt ma elaludnátok, gondoljatok arra, mi lesz, amikor majd visszatérünk az útra. Amikor ismét megöleljük egymást, amikor mindannyian együtt vásárolunk be... ezek mind ünnepinek tűnnek majd. Gondoljunk arra, amikor újra visszatérünk a kávézókba, vissza a beszélgetésekhez, eszmecserékhez. Gondoljunk arra, hogy hamarosan ez az egész egy emlék lesz, és az átlagos szinte ajándéknak, gyönyörűségnek tűnik majd. Szeressünk mindent, amit a mai napig jelentéktelennek tűnt. Minden pillanat értékes lesz. Egy jóleső úszás a tengerben, az estig tartó napsütés, a naplementék, a pohárköszöntők, a kacagások. Térjünk vissza a közös nevetéshez! Erő és bátorság! Hamarosan találkozunk!"
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash, Getty Images)
iorestoacasa | koronavírus | koronajárvány | olaszország | járványmegfékezés | otthonmaradok
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!