Prága belvárosa, és idén először a prágai vár is szabadtéri fénymúzeummá és digitális kiállítótérré alakul három napra október 10-13-ig. Az idei tematika az Ecosystems II: Quest (Ökoszisztémák II: küldetés) 22 installációt mutat be a fénytervezéstől a vizuális és digitális művészeten és a mesterséges intelligencián át a konceptuális művészetig.
Prága ismert és kevésbé ismert részein vezet majd át a Signal Festival két útvonala; az egyik a váron át, a másik az óvárosban. Mindkettőn láthatóak lesznek majd kiemelkedő nemzetközi és a legjobb cseh művészek munkái.
A fontosabb látványosságok közé tartozik majd Filip Hodas videotérképezése az Érseki Palotában, Jiří Příhoda monumentális szobrai a Sternberg-palotában, az UVA kinetikus ingaprojektje a Kunsthalle Praha magánmúzeumban és az olasz Quayola hangvetítése a CAMP-ben.
A fesztivál 12 éves történetében először a prágai vár is helyszín lesz, és ahogy Veronika Wolf programigazgató megjegyezte: „A kiállításon szó szerint is új fényben láthatják majd a prágai vár egyes részeit.”
Silent Echoes címmel hanginstallációval jelentkezik majd az amerikai sound art guru, Bill Fontana, aki olyan nevezetességekhez készített már installációkat, mint a Brooklyn híd, a párizsi diadalív vagy a Big Ben.
A Mercedes-Benz támogatta Aura kiállításon neves cseh művészek készítettek animációkat elektromos autókhoz.
Idén először egy edukációs-kapcsolatépítő konferencia, a Signal Forum is kapcsolódik majd a kiállításhoz. Az új európai kreatív fórumnak szánt esemény szervezésében együttműködik a szlovák Sensorium is, 15 elismert előadó ragad majd mikrofont, többek között a NASA asztrobiológusa, Michaela Musilová vagy épp az Art at CERN alapítója, Ariane Koek.
- A legnevesebb fellépők: Seohyo (KOR), United Visual Artists (UK), Quayola (IT), Jiří Příhoda (CZ), Filip Hodas (CZ), SpY (ESP), Bill Fontana (USA).
- A legnevesebb előadók: Michaela Musilová (SK), Foxdog Studios (UK), Superbien (FR), Quayola (IT), Saša Spačal (SLO), Georgina Voss (UK), Oficina (CZ)
Ha viszont nem várnál októberig az izgalmas fényalkotási munkákkal, akkor erős nemzetközi (és hazai) felhozatalt találsz a budapesti Light Art Museum legújabb Phantom Vision – Az érzékelés mélyáramlatai című nemzetközi kiállításán is.
(Nyitókép: a spanyol SpY installációja az idei fesztiválra)
fény show | csehország | prága | digitális művészet | kiállítás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!