Világszerte súlyos fennakadásokat okozott a repülőtereken egy szoftveres hiba pénteken; a légteret figyelő Flightradar 12 órás timelapse-videója a modern idők egyik legnagyobb szoftveres hibájának következményeit mutatja, egészen pontosan azt, ahogy az Egyesült Államok légteréről szépen lassan szinte eltűntek három nagy légitársaság, a Delta Air Lines, az American Airlines és a United Airlines járatai.
Több mint 30 ezer repülő késett, és közel 3500 járatot töröltek világszerte pénteken egy szoftveres hiba miatt. Az IT-probléma az Egyesült Államokat érintette a legsúlyosabban, de a világ szinte minden részén erősen akadozott a légi közlekedés, Budapesten például 133 járat késett, 16-ot töröltek.
Bár a szoftveres hibát péntek estére elhárították, a gondok nem múltak el teljesen: miután az IT-hiba az év legsűrűbb időszakában ütött be, amikor csúcsra van járatva minden légitársaság rendszere, időbe telt rendbe tenni a feltorlódott késéseket.
Az informatikai hiba a CrowdStrike nevű kiberbiztonsági cégnél történt, egy hibás szoftverfrissítés miatt, ami világszerte több ezer windowsos gépet és szervert bénított meg. Ezek a gépek lefagytak, majd utána sem lehetett megfelelően újraindítani őket.
A Delta Air Lines ártatlanabb okokból is késett már tavaly tavasszal: akkor méhraj szállt le a társaság egyik gépére, amely a houstoni reptérről indult volna Atlantába, a rovarok eltávolítása pedig több órát vett igénybe. A légitársaság nem közölte, hogy pontosan milyen módszert vetettek be, de állítólag nemcsak a gép, hanem a méhek épsége is fontos szempont volt.
(Nyitókép: Unsplash)
crowdstrike | repülés | utazás | flightradar | egyesült államok | légi közlekedés
A tavaszi stílus kulcsa: jól megválasztott ékszerek
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Amikor a Városliget a nappalidig ér – Élet a Dürer Park zöld ligetében
Vasárnaponként lezárnak egy csodás kis szigetet a példátlan turistaroham miatt
Június végén indul Európa egyik leghosszabb közvetlen vasútvonala
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!