Perekre is volt már példa a taktika miatt, ami az erre szakosodott oldal szerint teljesen legális.
A skiplagging néven ismert gyakorlat azt jelenti, hogy úgy vesszük meg a jegyet, hogy az úti cél egy hosszabb utazás átszállóállomása legyen, mert így gyakran olcsóbban juthatunk hozzá, mintha közvetlenül arra az úti célra foglalnánk.
Előfordulhat, hogy míg egy New Yorkból Orlandóba tartó járat 250 dollárba kerül, addig New Yorkból Dallasba orlandói átszállással 130 dollárért lehet jegyet venni. Erre a metódusra már külön oldal is született, a skiplagged.com, ami úgy hirdeti magát, hogy
a járataink olyan olcsók, hogy a United beperelt minket...de nyertünk.“
2014-ben a United Airlines az Orbitz utazási weboldallal együtt beperelte a Skiplagged vezérigazgatóját, Aktarer Zamant. A légitársaság azt állította, hogy ez a jegyárusítási gyakorlat tisztességtelen és szigorúan tilos, a repjegykereső oldal pedig 75 ezer dolláros bevételkiesést okozott a társaságoknak. Az ügyet azonban elutasították, mert Illinois államban nyújtották be, ahol a bíróságnak nem volt joghatósága, mivel Zaman New Yorkban dolgozott és élt.
Öt évvel később a Lufthansa perelt be egy utast, aki nem utazta le a jegyének utolsó szakaszát.
Az utazó 600 fontért vett egy üzleti osztályra szóló retúrjegyet Oslóból Frankfurton keresztül Seattle-be, de a visszaúton Frankfurtban állt meg.
A német légitársaság szerint ebben a konstrukcióban az utazás 2769 fontba került volna, és a cég azt akarta eléni, hogy az utas kifizesse a különbözetet. Az első bírósági eljárás azonban az utas javára dőlt el.
Az American Airlines 2021-ben emlékeztetőt küldött az utazási irodáknak, amelyben figyelmeztetett a gyakorlatra, és közölte, hogy ellenőrzést tervez bevezetni a potyázás ellen.
Több légitársaság is igyekszik szankcionálni ezt a gyakorlatot, például azzal, hogy elveszi a hűségpontokat, vagy külön kiszámlázza az utazás utolsó szakaszát. A skiplagging persze csak akkor működik, ha nem adjuk fel a poggyászt, ellenkező esetben az nélkülünk köt ki a végállomáson.
A TikTok kedvenc utazási trükkje jogi szempontból teljesen biztonságos, ha pedig hosszú repülőútra indulsz, hasznodra válhat ez a tanács is.
(Forrás: Independent, képek: Unsplash, Getty Images)
foglalás | olcsó | jegy | légitársaság | repülő | repülőjegy
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!