A legtöbb nyugati nagykövetséget egy héttel a harcok kezdete után evakuálták Szudánban.
A dolgozók viszont úgy menekültek el a konfliktus sújtotta országból, hogy adták vissza a vízumkérelmek során leadott útleveleket a szudáni állampolgároknak, így azok nem tudják legálisan elhagyni az országot.
Volt, hogy a követségi dolgozók azt tanácsolták az embereknek, hogy igényeljenek új szudáni útlevelet, miközben nem működnek a szudáni kormányzati szolgáltatások, de olyan is akadt, aki azt javasolta a szerencsétlenül járt vízumkérelmezőknek, hogy használják az útlevelük fénymásolatát.
A CNN-nek nyilatkozó szudáni állampolgárok azzal vádolták a nagykövetségeket, hogy hanyagságukkal akadályozzák a kiutazásukat az országból, ahol az erőszakos események már legalább 512 emberéletet követeltek.
A holland külügyminisztérium megerősítette, hogy számos szudáni útlevél maradt a nagykövetségen, miután az azonnali hatállyal bezárt a konfliktus miatt. Mint mondják, a rossz biztonsági helyzet miatt nem tudták ezeket az útleveleket összegyűjteni, de aktívan vizsgálják az egyéni segítségnyújtás lehetőségeit.
Az olasz külügyminisztérium azt mondta, hogy tud a problémáról, és igyekszik a lehető leghamarabb visszaadni az útleveleket a szudáni állampolgároknak, a svéd külügyminisztérium pedig azt közölte, hogy nem tud részletesen nyilatkozni azokról a biztonsági intézkedésekről, amelyeket a nagykövetség az áthelyezés előtt hozott, mivel ez meghiúsítaná az intézkedések célját.
Eközben a civilek reménye egyre csökken, hogy biztonságos és legális útvonalakon meneküljenek el, mivel a szudáni hadsereg és a félkatonai erők közötti összecsapások a tűzszüneti megállapodás ellenére is folytatódnak.
A harcok kitörése óta több mint ötvenezren menekültek Szudánból Csádba, Egyiptomba, Dél-Szudánba és a Közép-afrikai Köztársaságba, akik között szudáni állampolgárok és menekültek egyaránt találhatók.
A szudáni harcok egyik világaszerte érezhető hatása egy elterjedt élelmiszeralapanyag hiánya.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images, Unsplash)
vízumkérelem | szudán | diplomata | nagykövetség | harcok | konfliktus
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!