Michelle Francl, a Pennsylvaniai Bryn Mawr College kémiaprofesszora vérre menő vitát robbantott ki az amerikaiak és a britek között arról, hogy mitől lesz igazán jó a tea. Olyannyira kiakadtak a britek a megállapításon, hogy még egy hivatalos közleményt is kiadott az Egyesült Államok londoni nagykövetsége az üggyel kapcsolatban.
Egy csipet só teheti jobbá a teánkat – erre a megállapításra jutott a Michelle Francl a Tea kémiája című művében, amelyet elmondása szerint nyolcadik századi kínai kéziratok inspiráltak. A kémikus egyenesen azt javasolja, hogy
minden csésze teánkhoz adjunk egy kevés sót,
mivel a benne lévő nátrium blokkolja a nyelvünkön található receptorok egyikét, ami így kevésbé domborítja ki a teák keserű aromáját.
A The Guardian újságírói teljesen kiborultak a kémikus következtetésén és egyenesen felháborítónak nevezték azt. Kiemelték, a következtetést egy olyan ország tudósa állapította meg, ahol a teát langyos csapvízzel készítik.
A tudományos megállapítással kapcsolatban az Egyesült Államok londoni nagykövetsége is megszólalt. Ahogy fogalmaztak, nem szeretnék, hogy valaha is az Egyesült Államok hivatalos gyakorlata legyen a brit nemzeti ital sózása, amit már önmagában is
elképzelhetetlen gondolatnak tartanak.
Francl a BBC-nek azt mondta, "természetesen nem akart diplomáciai incidenst okozni", hozzátéve, nem számított arra, hogy ekkora visszhangot kelt majd a tea sózásával kapcsolatos következtetése, amit a saját kísérletezésének eredményének tart.
(Forrás: Food&Wine, fotó: Getty)
konyhai trükk | praktika | tipp | tea
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!