Thaiföld régóta népszerű úti cél a fiatal, hátizsákos utazók körében, akik egy hosszabb nyaralás vagy alatt szívesen koccintanak egy-egy helyi sörrel.
Az ország már eddig is meglepően szigorúan kezelte az alkoholfogyasztást, most azonban még keményebb szabályok léptek életbe. Az új törvény gyakorlatilag véget vethet a nappali italozásnak Thaiföldön.
Korábban a legtöbb thai vendéglátóhely számára tilos volt alkoholt árusítani bizonyos napszakokban, de a fogyasztók ettől függetlenül vásárolhattak sört vagy bort, hogy aztán azzal várhatták a következő engedélyezett időszakot. Ez a kiskapu azonban november 8-án bezárult. Az új szabály szerint immár nemcsak az eladók, hanem a vásárlók és a fogyasztók is felelősségre vonhatók,
aki engedély nélküli helyen iszik, vásárol vagy árusít alkoholt, az törvényt sért.
A törvénymódosítás részeként szigorították az alkoholreklámokra vonatkozó szabályokat is. Az influenszerek és hírességek többé nem szerepelhetnek alkoholtermékeket népszerűsítő hirdetésekben.
A törvény tehát továbbra is engedélyezi az alkoholfogyasztást, de csak 11 és 14 óra, valamint 17 óra és éjfél között. Ezen kívül már egyetlen korty is bírságot vonhat maga után. A hatóságok figyelmeztettek, hogy elméletileg még otthon, szállodai szobában vagy Airbnb-n is megbüntethetik az embert, ha a szomszédok panaszt tesznek a fokozott zajra.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
alkohol | szigorítás | alkoholtilalom | thaiföld | jogszabály | korlátozás
A szemüveg, amiben önmagad lehetsz
Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni
72 óra Szicíliában
Kvíz: Meg tudod mondani, hogy a Balaton északi vagy déli partján fekszik ez a település?
Egyetlen rossz mozdulat, és máris megsértetted a helyieket – Ezekre figyelj oda utazás közben
London legismertebb látványosságai, amiket a londoniak még soha nem láttak
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!
