Az André Fu stúdió által tervezett tervezett borbár ablakaiból kinézve úgy érezhetjük, egész Szingapúr a lábaink alatt hever.
André Fu építész és dizájner látásmódját, a luxus esszenciája, a formatervezési érzékenység, a modern kézművesség jellemzi, ez pedig minden egyes munkájában visszaköszön. Egészen páratlan módon tudja ötvözni az európai értelemben vett szépséget a keleti értékekkel és a kiemelkedő minőséggel, így
az általa megalkotott terek harmóniát, melegséget tükröznek, miközben átjárja őket a kifinomultság.
A The Cellar André Fu új mesterműve. A harmincnyolc emeletnyi magasságban található borbár mennyezete a klasszikus pincék boltívét idézi meg, miközben
az ablakokon kinézve hibátlan kilátás nyílik Szingapúr felhőkarcolóira és a tengerre.
A folyamatosan telt ház mellett üzemelő borbárban egyszerre huszonnyolc vendéget tudnak kiszolgálni, a nagyobb helyiségben húszan, a vele szomszédos különteremben pedig nyolcan foglalhatnak helyet.
A bordó árnyalatú, fával burkolt előcsarnok boltíves mennyezettel, tükrös folyosóval, kerek fogadóasztallal, fém függőlámpával és a perzsa ihletésű szőnyeggel várja az étkezni vágyókat. Beljebb haladva a terekben a tömör faajtók és a kékeszöld bársonyfüggönyök mellett továbbra is a boltívek dominálnak. A praktikusan elrendezett terekben központi figyelem hárul a borkínálatra is, mintegy négyszáz borkülönlegességet vonultatnak fel.
Ahhoz, hogy fantasztikus borokat és isteni fogásokat kóstoljunk csodálatos környezetben, nem kell Szingapúrig utaznunk. Ebben a cikkünkben a St. Andreában begyűjtött gasztroélményeinkről meséltünk.
(Forrás: Designboom, fotók: André Fu Studio)
borbár | dizájn | építész | andré fu | szingapúr | dizájner
5 lélegzetelállító túraútvonal Európában, amin egyszer az életben végig kell menni
Manhattan lüktető energiáját mostantól bárki magán viselheti ennek az új kollekciónak köszönhetően

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!