Ha az ember egy fotokróm eljárással készült fényképet fog a kezébe, könnyen az lehet a benyomása, mintha csak egy olajfestményben gyönyörködne.
A 19. századi képalkotási módszer lényege az, hogy a tárgyak eredeti színe helyett főként csak azok fekete-fehér változatát őrizték meg,
így pedig egész nagy, akár művészi ihletésű mozgásteret biztosítottak azoknak, akik a fotók színeinek megerősítésén dolgoztak utólag.
A Rare Historical Photos weboldalon fotokróm technikával készült képeslapok tucatjai közül szemezgethetünk, amelyek a festői szépségű, dualizmus kori Tirolt tárják a szemünk elé.
tirol | dualizmus | magyarország | történelem | Osztrák-Magyar Monarchia | fotokróm
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!