A járvány miatt a New York-i szállodák forgalma nyolcvan százalékkal esett vissza, de a krizís pozitív fordulatokat is hozott magával.
Bill de Blasio, a város polgármestere tegnap bejelentette, hogy húsz szálloda fog átmeneti kórházzá alakulni, mindez tízezer betegággyal növeli meg a város kapacitását.
Az elmúlt tíz napban New York lett a járvány egyik új gócpontja, a megbetegedések száma ötvenezer körüli, eddig több mint ezerötszázan hunytak el a koronavírus okozta megbetegedések következtében. A város egészségügyi rendszere nem tudja kezelni a betegek mennyiségét, ezért már napok óta többféle intézkedéssel igyekeztek enyhíteni a helyzeten. Három napja érkezett meg Manhattanbe a USNS Comfort kórházhajó, a Central Parkban átmeneti sátorkórházat építettek, az elhunytak maradványait pedig hűtőkamionokból átalakított átmeneti halottasházakban tárolják.
Eddig is számos hotel nyitotta meg az ajtóit egészségügyi dolgozók előtt. Az egyik első ilyen szálloda az 57. utcai Four Seasons volt, ahol a szobák ára 175 ezer és 2,2 millió forint között mozog.
Ty Warner, a Ty Warner Hotels vezetője azt mondta, hogy sok egészségügyi dolgozónak kell nagy távolságokról bejárnia a munkahelyére, és szükségük lenne egy helyre, ahol kipihenhetik magukat a tizennyolc órás munkanapok után; ők ezen a helyzeten szeretnének segíteni. Mindezek mellett a New York-i Szállodaszövetség harmincöt egysége kedvezményeket is ad azoknak, akik a vészhelyzet elhárításán dolgoznak.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Drámai helyzetben a turizmus
- Milánóban a séfek és pizzasütők ötletes stresszoldó kampányba kezdtek
- Bezárnak a fővárosi fenntartású mozik, színházak, múzeumok és könyvtárak
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Bezárták a legnagyobb múzeumokat a spanyol fővárosban
- Egy kaliforniai étterem testhőt mér az ajtóban a világjárvány megfékezése érdekében
- Hét aranyszabály, arra az esetre, ha otthonról kell dolgozni
- Olaszország-szerte bezárják a nem létfontosságú kiskereskedelmi egységeket
- #otthonmaradok, kommunikálják a büszke és felelősségteljes olaszok
- Az Egyesült Államok harminc napra felfüggeszt majdnem minden beutazást Európából
- Ezért mondom le inkább a New York-i utamat
- Hét kérdés és válasz a koronavírusról, ami mindenkit foglalkoztat
- Veszélyhelyzetet hirdet ki a kormány – Ezek az utazást érintő intézkedések
- Így alakítja át az utazásainkat a friss olasz helyzet
- Ilyen az első nap a lezárt Olaszországban
- Koronavírus: az egyik légitársaság ingyenessé teszi a foglalás-módosítást
szálloda | járvány | koronavírus | new york | hotel
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!