Nyilvánossá vált a Zsolnay Fényfesztivál jövő évi dátuma, 2025-ben július 3-6. között borul fényárba Pécs. De a dátumon kívül is pörög az élet a fesztivál háza táján, mutatjuk az aktualitásokat!
Debütál a 2024-es aftermovie
Ha szívesen visszaemlékeznél az idei nyár legragyogóbb pillanataira, akkor mindenképp nézd meg a 2024-es Zsolnay Fényfesztivál most bemutatott, rövid összefoglaló videóját:
Music Hungary-díj jelölés
A fényfesztivál egy nem várt helyről kapott elismerést a napokban: szerepel a Music Hungary-díj idei jelöltjei között. A két éve alapított díj a hazai zeneipar minden részére kiterjedően elismerésben részesíti a kiemelkedő teljesítményeket.
A Zsolnay Fényfesztivál a vizuál-díjra kapott jelölést, míg a Fényművésztelep egyik alkotója, Pátkai Rozina Re:member című alkotását innovációs díjra jelölték.
A díjátadót november 19-én a XII. Music Hungary Konferencia & Showcase részeként a veszprémi Hangvillában tartják.
A gyerekeké a terep
Október 14-én indul Fényfesztivál „téli kistestvére”, az Adventi Épületfestő Gyerekrajz Pályázat, ahol gyerekek rajzai elevenednek meg fényfestett alkotásként a Dzsámi homlokzatán. Az alkotásokat november 14-ig várják.
És ahogy írtuk is, megvan a fesztivál jövő nyári pontos időponja: 2025. július 3-6. között újra Pécs lesz fénypontban.
Ha addig is néznél fényalkotásokat, a budapesti Light Art Museum legújabb kiállítása, a Phantom Vision – Az érzékelés mélyáramlatai című nemzetközi válogatás egyszerre meditatív és izgalmas.
(Forrás: közlemény)
zsolnay fényfesztivál | pécs | fesztivál | fényfesztivál | fény
A szemüveg, amiben önmagad lehetsz
Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni
Így vehetsz részt a tavasz legjobb boros-zenés buliján!
Több mint két méter magas, kézzel festett húsvéti tojásokat láthatsz a határ közelében
Ebben a gyönyörű olasz kisvárosban tavasszal minden a citrom körül forog
Jön a tavasz legizgalmasabb balatoni programja
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!
