Közös programot indít a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány és a Startup Campus, hogy támogassák a turisztikai startupszektort, és segítsék a koronavírus-járvány hatásaira reagáló megoldások kifejlesztését, közölték a szervezetek az MTI-vel.
A CheckINN Startup Program végén a befektetésre érett startupok megszerezhetik az MFB csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus húszmillió forintos tőkebefektetését is.
A most először meghirdetett program a két szervezet együttműködésével kínál inkubációs lehetőséget a korai fázisú, induló turisztikai startupok számára.
Május 23-ig életkortól és földrajzi helytől függetlenül
bárki jelentkezhet a programra, akinek van egy legalább kétfős csapata és egy turisztikai, vendéglátó- vagy szállodaipari, vagy más ezekhez kapcsolódó startup ötlete vagy prototípusa.
A szervezők kiemelten várják azokat a megoldásokat, amelyek lehetővé teszik a kontaktmentes élményeket,
okos és fenntartható fejlesztésekkel segítik a túlzott turizmussal küzdő úti célokat, a regeneráló utazás elterjedését, vagy innovatív módon segítik a légi közlekedés mihamarabbi biztonságos újraindulását.
A beválogatott csapatok a nyáron elvégzik a vállalkozásindításhoz szükséges, öthetes online üzleti képzést. Ez magában foglalja a legfontosabb startup-módszertanokat, csapat- és időgazdálkodási ismereteket, valamint Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala bevonásával azt is, mit kell egy startuppernek tudnia a szellemi tulajdonról egy innovatív termék vagy szolgáltatás fejlesztése és piacra vitele alatt. A programot szeptember elején Demo Day zárja, jelentkezni pedig május 23-ig itt lehet.
És azt olvastad, hogy mától kinyitottak az angol kocsmák, és a csehek is fellélegezhettek?
(Forrás: MTI)
magyarország | légiközlekedés | pályázat | díjazás | turisztika | fejlesztés
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!